102 De stad ontving 823:12:2 van Jh1'. Guillaume de Cats, als getrouwd hebbende de weduwe van Jh1'. Philibert van Serooskerke als borge geweest zijnde voor Jh1'. Jeronimus de Eollé, geassisteerd met Jh1'. Jacques Sandelijn Heer van van Heerenthout des voirn Philiberts kinderen oom'" Eollé had deze som van de stad ontvangen tot koop van de heerlijk heid van West Souburg, 1589. Er werd voor 16 een uurwerk gekocht voor den toren te Oost Souburg, 1593. De stad liet daar een nieuwen steenput maken, 1594. De stad liet in de kerk te West Souburg een nieuw glas met //gebacken wapenen" plaatsen, 1595. Veere. Er werden biljetten uitgezet van de besteding van een nieuwen weg tusschen Middelburg en Veere, 1594. Eichard Schilders drukte biljetten van //den wech vander Veere te calcijen," 1595. Vlissingen. Van stadswege gingen er naar Brussel om bij de allerbekwaamste middelen te beletten dat de Heer van Beveren bij de K. M. niet geaccordeerd zou worden te mogen de stad van Vlissingen en de haven van die breeder te ampli- eeren." Door Hendrik van der Heijden werd voor 2 gemaakt //een quaerte vanden eijlande van Walcheren zoo wel vanden stedenduerpen daerinne leggendede plaetenbaeckens ende diepten daeromme ligghende," 1549. Van stadswege gingen er ten hove //bijder Ma* vander Coningine wesen tot Brussele ome de Ma* te adverteren in wat pericul de Heer van Be veren als heere van Vlissingen teij landt van Walcheren gestelt hadde bij tduerstecken van zeeckeren dijck gelegen voor de poorte van Altena ende omme te ver volgen de stopinge ende redintegratie vande voors dijcke." De schilder Hendrik van der Heijden kreeg 2 //over dat hij ontwoorpen en gestelt heeft opden cleenen voet de gelegentheijt vander stede van Vlissingen mette nieuwe havene," 1552. Gijsbrecht Ti-iomasz. de schilder, kreeg 10 J) //over dat hij geconterfeijt ende ontwoerpen heeft den duergestecken zeedijck

Archief | 1893 | | pagina 106