39 scrijnewerck te maken inde. secrete earner opder statlmijs." Het schilderwerk daarvan was aangenomen voor 3. Hans van de Yliete kreeg 8 fi, omdat liij //gesneden heeft zoeker ronde met der stats wapen van halver tailge welcke ronde gestelt zonde worden inde scilderie ende scrijnwerck inde secrete earner opder stathuijs." In een anderen post wordt gesproken van //liet vertreclo camerken ofte secreet eamerken1556. Genoemd schrijnwerk werd aan den zolder gemaakt. Pieter Mabulïse scliilderover dat hij ande panelen staende inde secreet earner opde stadthuijs gesckildert heeft," kreeg 2. He schilder Guillaume Hoesoen ontving 3ov dat hij tvoirn werek vulmaict heift; Cornelis de schilder 20 fl //over dat hij de wapenen en den burch verguit heeft mitsgaders de lijsten ge- stoffeert." .De antieksnijder Hans van der Yliet had gesneden vier cartousen ende ander antyck werekvoor 18 B- Gor- Jnelis de schilder had nog gestoffeert en verg uit twee rozen en gesckildert drie wapens," voor 12 B 6 gr. Yoor de rozen te snijden, //mitsgaders de lampen te draijen dwelck staende zijn inde secreet earnerwerd 4 B betaald, 1557. Goris Aartsz., steenhouwer, kreeg 30 B //over dat hij ge- vaceert ende ghemaect heeft een patroen vande cappe vand thoren vander stadthuijs," 1560. j Aan een metselaar werd 2 6 6 gr. betaald //over dat hij vopgestelt heeft een hooft vand personagen staende voiren ander stadthuijs hetwelck afgevallen was," 1561. Aan Arend Jansz. Boom werd 6 betaald//voor sijn vacatie en moijte in het ordonneren van den zeeridder met sijn appen- pen dewelcke gestelt is opd thooren" en voor onkosten 9 B 1 gr. Aan Laurens Klaasz. Bruijs //ketelaere," werd 26 ^betaald, voor levering van 352 hl koper, a 5 de 100, om daarvan te maken den //zeeridder niette andere stofferinghe mitsgaders sijn aerbeijt." Aan den schilder Oornelis Barbier werd 4.8 10 betaald voor den zeeridder te vergulden en voor 16 stukken lood te schilderen, wit, rood en geel //dwelck geleijt zijn bovë op de cappe vanden thoorë vander stadthuijs

Archief | 1893 | | pagina 43