Activiteiten Heemkundige actualiteit Het activiteitenprogramma voor 1999 is begin dit jaar aan u gezonden. Ter herinnering treft u hieronder de activiteiten voor de periode april - september 1999. Zaterdag 17 april Bezoek en rondleidingen in Museum voor Zuid- en Noord- Beveland te Goes o.l.v. Marleen, Ton en Frank de Klerk. Leden van de Vrienden van het Museum zijn eveneens welkom. Aan deze middag zal een feestelijk tintje worden gegeven. Aansluitend, bij voldoende belangstelling, stadswandeling door Goes. Aanvang: 13.30 uur Singelstraat 13 Goes. Zaterdag 22 mei Natuurwandeling-inlagen (mini poldertjes) Noord- Beveland o.l.v. natuurgids Petra Sloof. Bezoek aan vogelobserva tiehut. Verzamelen bij het informatiebord inlaag de Keihoogte te Wissenkerke om 14.00 uur. Zaterdag 12 juni Bezoek aan Streek- en landbouwmuseum Goemanszorg in Dreischor, Molenweg 3 en bezoek aan de kerk. Verzamelen op het Molenplein in Goes (aan de kant van de winkels) om 13.30 uur zodat ook leden, die niet over vervoer beschikken met anderen mee kunnen rijden. Zaterdag 17 juli Natuurfietstocht op Noord-Beveland o.l.v. ir. Ad Beenhakker. Verzamelen om 13.30 uur bij vertrekpunt het oude veer in Wolphaartsdijk voor overtocht naar Kortgene. Zaterdag 18 september Herfstwandeling en diapresentatie in het dorp 's-Graven- polder o.l.v. de heer Jan de Ruiter. Verzamelen om 13.30 uur in dorpshuis 'Ons Dorpsleven', Poelvoordestraat 3 's-Gravenpolder. Wij rekenen op een goede opkomst en zien uit naar een gezellig samenzijn. A.J. Louisse De Heemkundige Kring wil in de toekomst behalve de historie ook de heemkundige actuali teit gaan volgen. Zo ziet de vereniging met lede ogen dat monumenten opgezadeld worden met zendmasten voor telecommunicatie-apparatuur. Het kan niet anders dan dat hiermee schade aan monumenten wordt gericht. Bovendien is het esthetisch af te keuren. Een merkwaardige historische parallel doet zich voor: de Franse overheid verplichtte aan het begin van de negentiende eeuw om signaalmasten op kerktorens te plaatsen. Dit gebeurde, hoe toevallig, ook ten behoeve van telecommunicatie. In het volgende nummer van de Spuije zal een artikel worden geplaatst over deze zogenaamde optische telegrafie. 7

De Spuije | 1999 | | pagina 9