Nieuws STREEKTALEN Levend erfgoed Auteur gezocht voor uitgave SdU over het Zeeuws Landelijke dialectendag in Zeeland Meer informatie ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEAi Staatssecretaris De Vries geeft een reactie op het pleidooi om erkenning van het Zeeuws (foto Nieuwspoort). Leerlingen van basisschool De Kreeke uit Westdorpe en van de Jonkheer W. Versluijsschool uit Aagtekerke overhandigen de reacties aan - secretaris De Vries (foto Nieuwspoort). Wat dat betreft is er dus nog geen duidelijkheid te geven. Wat de acties wel duidelijk hebben gemaakt - of de erkenning er nu komt of niet - is dat het Zeeuws leeft onder de Zeeuwen. Veel mensen spraken erover, op straat, op het werk, op school, thuis, met vrienden en kennissen. De acties hebben de Zeeuwen aan het denken gezet, hier en daar mis schien ook wel wakker geschud, over het unieke van hun Zeeuwse dialect. Het Zeeuws is het waard om behou den te blijven. Een zaak waar de SCEZ zich de komende tijd - samen met alle andere betrokkenen - voor in wil blijven zetten. In de volgende nieuwsbrieven houdt de SCEZ u graag van de ontwikkelingen op de hoogte. De staatssecretaris trad - net als zijn collegae - af en het dossier bleef lig gen. Dit betekent dat er geen besluit zal worden genomen totdat er weer een nieuwe staatssecretaris aantreedt. Dit besluit kan dus nog enige tijd op zich laten wachten. Het is de bedoeling om in deze streektalenrubriek aandacht te besteden aan allerlei actuele zaken rond het Zeeuws: activiteiten, projecten, uitgaven in en over het Zeeuws enz. Uw bijdragen voor deze rubriek, bijvoorbeeld agenda's, aankondigingen van bepaalde activiteiten of evenementen, nieuws over pas verschenen of binnenkort te verschijnen boeken of andere publicaties, kunnen hierin gratis worden opgenomen en zijn van harte welkom. Alleen op deze manier kunnen we een zo volledig mogelijk beeld geven van wat er allemaal gebeurt op streektaalgebied. U kunt uw bij dragen sturen naar Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland o.v.v. kopij Zeeuws Erfgoed. Uitgeverij SdU geeft een populair- wetenschappelijke serie uit over alle Nederlandse dialecten en streektalen. De deeltjes verschijnen eerst afzonder lijk en worden later gebundeld in één boek. Voor het deel over Zeeland zijn we op zoek naar een auteur met kennis van en interesse voor de Zeeuwse dialecten. De uitgave telt ongeveer 100 pagina's, inclusief illustraties, gedichten, woordenlijsten, literatuurlijsten etc. De kopij moet aangeleverd worden vóór 1 oktober 2002. Aan het schrijven van deze uitgave is een honorarium verbonden van 5% royalty's (wordt jaarlijks over gemaakt), met een voorschot van ongeveer 450 euro. Een uitgebreid informatiepakket is beschikbaar via de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, tel. 0118-670870. Iedere twee jaar organiseert de Stichting Nederlandse Dialecten een landelijke dialectendag. Tijdens deze dag staan alle Nederlandse en Vlaamse dialecten centraal: van het Gronings tot het Oost-Vlaams. De laatste dialectendag, in 2001, werd gehouden in Belgisch Limburg. De eerstvolgende dialectendag vindt plaats op 22 maart 2003 in Zeeland, in de stadsschouwburg in Middelburg. Ook u bent deze dag van harte welkom. De landelijke dialectendag trekt bezoekers uit heel Nederland en België met als gezamenlijke interesse dialecten. U kunt er mensen ontmoe ten die wellicht met dezelfde activitei ten bezig zijn als u, ervaringen uitwis selen en leuke ideeën opdoen. Het definitieve programma is nog niet bekend, maar u kunt zoals altijd rekenen op een afwisselende dag. 's Morgens zijn er verschillende lezin gen in de schouwburg, 's middags kunt u een aantal workshops bijwo nen. Tussendoor kunt u genieten van leuke optredens en eens snuffelen in de vele boekenkramen. Tegen een kleine vergoeding kunt u lunchen in het restaurant van de schouwburg. Zodra het programma van de dialectendag bekend is, wordt dit gepubliceerd in deze nieuwsbrief. Dan leest u ook hoe u zich voor deze dag kunt opgeven. Zeeuws Erfgoed 17

Zeeuws Erfgoed | 2002 | | pagina 17