SCEZpresse Getuige de reacties op het verschijnen van het eerste nummer is de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland met Zeeuws Erfgoed op de goede weg. Lezers vinden het blad prettig leesbaar en stellen het op prijs dat de informatie op het gebied van het cultureel erfgoed nu centraal en overzichtelijk beschikbaar is. In Zeeuws Erfgoed is de informatie per werkveld gerangschikt. Daarnaast zijn er rubrieken waarin algemene informatie is ondergebracht, onder meer over publicaties, activiteiten en exposities. Als u voorheen een van de oude nieuwsbrieven ontving, dan kan het zijn dat u de informatie op een andere plaats aantreft dan u gewend was. Zo zult u gegevens die betrekking hebben op de publicaties van de heem- en oudheidkundige organisaties en musea voortaan aantreffen in de rubriek 'Publicaties' en niet langer als onderdeel van een rubriek van het betreffende werkveld. Dat is misschien even wennen, maar het praktische nut is evident. Zoekt u informatie over tijdschriften, jaarboeken en andere publicaties van en over de heem- en oudheidkundige organisaties en musea, raadpleeg dan de rubriek 'Publicaties'. Hetzelfde geldt voor activiteiten en exposities. En wat de actualiteit betreft, Zeeuws Erfgoed heeft een voorbereidingstijd van ruim een maand. Dat betekent dat informatie die in die tijd beschikbaar komt niet kan worden verwerkt. Maar in retrospectief kan er in het volgende nummer natuurlijk wel weer aandacht aan worden besteed. Veel, maar lang niet alle lezers hebben de antwoordkaart in het vorige nummer ingevuld en teruggestuurd. Het is belangrijk dat de stichting weet of u Zeeuws Erfgoed wilt ontvangen of niet. Er is maar één manier om dat kenbaar te maken: de antwoordkaart invullen en terugsturen. Mocht u dat nog niet hebben gedaan, doet u dat dan alsnog. Op termijn zal Zeeuws Erfgoed uitsluitend worden toegezonden aan degenen die zich via de 'Ja-antwoordkaart' hebben geabonneerd. In juni is de verhuizing van een deel van de medewerkers naar gebouw De Burg aan de Groenmarkt in Middelburg afgerond. Gebouw De Burg is de kantoorlocatie van de stichting. De medewerkers van de sector Ontwikkeling, Advisering en Ondersteuning en de sector Bedrijfsvoering en Communicatie hebben er hun werkplek, evenals het hoofd van de sector Facilitaire Dienstverlening. Het archeologisch depot blijft gehuisvest aan het Armeniaans Schuitvlot in Middelburg en het depot van de Monumentenwacht aan Achter de Kerk in Nieuw- en Sint Joosland. Was bij het vorige nummer van Zeeuws Erfgoed een special gevoegd over erfgoededucatie, deze keer is het een special over de Open Monumentendag. Alle informatie over wat er in het weekeinde van 14 en 15 september op monumenten- gebied in Zeeland te doen is, vindt u in deze special. Wim Scholten Plaatsvervangend directeur ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN Het kantoorpand aan het Walplein is verruild voor het kantoorpand aan de Groenmarkt. Zeeuws Erfgoed 3

Zeeuws Erfgoed | 2002 | | pagina 3