Archipelscholendag Trossen los voor 'Naar de Oost ERFGOEDEDUCATIE De koepel waaronder alle twee en twintig scholen voor instellingen op Walcheren'. Tweeëntwintig leerkrachten openbaar primair onderwijs op Walcheren zijn verenigd, hadden zich ingeschreven voor een kennismaking met 'De Archipelscholen', houdt jaarlijks een personeelsdag. de SCEZ. Wat is de SCEZ? Wat is cultureel erfgoed? De personeelsdag van 3 oktober jl. had als doel: Welke erfgoededucatieprojecten zijn er en welke 'Kennismaken met verschillende kunst- en cultuur ontwikkelt de SCEZ? werden getoond. Het viel nog helemaal niet mee het goede antwoord te raden, maar dat was misschien ook wel te wijten aan het panel, dat met de mooiste verhalen uit de grote duim het publiek soms aardig een rad voor ogen draaide! Wat is cultureel erfgoed? Door het spelen van de quiz 'Raad je plaatje' toetsten de leerkrachten hun kennis van het cultureel erfgoed. Afbeeldingen van oude voorwerpen, monumenten, tekens in het landschap, een straatnaambordje en een oude Walcherse kaart Op een ludieke manier werd een nieuw, spannend én educatief bordspel aangeboden aan de gedeputeerde voor cultuur, de heer drs. G.L.C.M. de Kok én aan de burgemeester van Middelburg, de heer mr. J.M. Schouwenaar. Op 30 oktober konden jong en oud in het gebouw De Burg van de SCEZ zich inleven in de financiële problemen van een jonge knaap met zijn huisbazin in het begin van de 17de eeuw. Jonge acteurs van het Jeugdtheaterhuis 't Beest in Goes zorgden voor de presentatie. Het spel 'Naar de Oost' is ontwikkeld door Splotter Spellen B.V. in opdracht van de SCEZ en de Gemeente Middelburg. Spelenderwijs wordt uitgelegd wat erbij kwam kijken wanneer een reis naar de Oost werd ondernomen. De restanten van dit verleden zijn nu onderdeel van ons cultureel erfgoed: de archiefstukken en de 'journaals' van de scheepsreizen, de huizen van de kooplieden, hun geschilderde portretten, delen van de scheepslading, gebruiksvoorwerpen van de bemannings-leden, restanten van de VOC-werf. Het spel biedt goede mogelijkheden voor gebruik in de basisvorming van het voortgezet onderwijs. Leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren hebben tijdens de ontwikkeling van dit spel kritische aantekeningen gemaakt. Bij de presentatie van het spel waren de leerlingen weer uitgenodigd om de definitieve versie te spelen. Het spel zal door de SCEZ worden ingezet voor het project 'Dat zoeken we op'. Met de Hogeschool Zeeland, afdeling Pabo, wordt overlegd over een speciale educatieve handleiding die het mogelijk maakt om het VOC-spel ook in groep 8 van het basisonderwijs te gebruiken. Zowel de basisscholen als de scholen voor voortgezet onderwijs zullen in de komende maanden over het spel en het gebruik daarvan in de klassensituatie nader worden geïnformeerd. Het spel is verkrijgbaar bij 'De Drukkery' te Middelburg en in het Zeeuws Maritiem MuZEEum te Vlissingen en kost 29,95. In de publieksruimte was een tentoonstelling ingericht, met informatie over de werkvelden van de SCEZ. Leerkrachten spelen 'Raadje plaatje'. De monumentenwachters lieten de leerkrachten een kijkje nemen in de bus. de heer m r.J. M. Scho uwenaar krijgt uitleg over het spel. Zeeuws Erfgoed 18

Zeeuws Erfgoed | 2002 | | pagina 18