Quidam PUBLICATIES Boeken en eenmalige uitgaven Archeologische rapportages Jan J.B. Kuipers Cees Maas, Echo's van het water. Vijftig jaar Februariramp 1953. Uitgave t.g.v. de (achtste) Week van het Zeeuwse boek 2002 (Middelburg 2002), 72 pag. Het boekje behandelt vijftig jaar herinnering aan de watersnood van februari 1953. Het eerste deel is chronologisch, het tweede beschrijft een tocht langs sporen en getuigen die de auteurs door heel Zeeland voert, maar ook naar o.a. Brabant, Tiengemeten en Texel. G.J. Lepoeter, 100 Jaar Christelijke School Wemeldinge. Terugblik op 100 jaar geschiedenis van het onderwijs 1902-2002 (Wemeldinge 2002), 160 pag. Een met foto's verrijkte beschrijving van het ontstaan en de geschiedenis van de school. Het schoolarchief is gebruikt voor de geschiedenis van de 'Vereenging tot bevordering van Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Wemeldinge'. Verder o.a. een leerlingenoverzicht uit 1902. Middelburg meer dan) 1000jaar jong. [Los verkrijgbaar katern bij] Monumenten 7/8-2002 ([Middelburg] 2002). Bijdragen van o.a. Peter Sijnke over stads- historie en voornaamste monumenten, Berit Sens over jonge monumenten en Hans Jongepier (SCEZ) over recent archeologisch onderzoek, o.a. de opgraving van de Westmonsterkerk op de Markt in 1998. Quidam (Hans de Vos), Aolvoe niks, zei Prediker ([Kwadendamme] 2002). Prediker is een Joodse dienker (uut de biebel) die a over de pad van z'n rume levenservaerieng naè de zin van 't me:nselike bestaen gaè zoeke. An 't schrieven is mee'e- werkt deur Jan de Jonge, Corry Verburg-Abrahamse, Engel Reinhoudt, Gerrit Verbart en Emile Boonman. Z. Verhage, Ik heb geloofd; daarom heb ik gesproken. Levensbeschrijving van Zacharias Verhage, molenaar te Meliskerke (Middelburg 2001), 151 pag. In 1884 schreef Westkappelaar Zacharias Verhage zijn levensverhaal op; zijn verhaal is een soort bekeringsgeschiedenis. Willem Westerbeke voegde een historische toelichting en een genealogie van de familie Verhage Zeelandboek deel 6; samenstelling Kees Bos. (Middelburg: Stichting NRI, 2002), 208 pag. Het zesde Zeelandboek opent met de korte, onstuimige historie van recreatie- bedrijf De Roompot. Andreas Oosthoek belicht leven en werk van schilder A.W. Duvekot. Marten Hemminga en Huib produceerde de rapportages Aanvullende Archeologische Inventarisatie Pos Kapelle; Inventarisatie Locatie Martinusschool, Oost-Souburg; Archeologische Begeleiding Natuuro ntwikkelingsproject Moermond, Renesse en Aanvullende Archeologische Inventarisatie Bouwlocatie Weijevlietweg, Vlissingen door N.J.G. Visser; Inventarisatie Bestemmingsplan Hoedekenskerke, Gemeente Borsele; Standaard Archeologische Inventarisatie WCT Natuurcompensatiegenbieden, Vlissingen; Aanvullende Archeologische Inventarisatie Bestemmingsplan Malpertuus, Aardenburg en Aanvullende Archeologische Inventarisatie Bouwplan Stoofwekken 3, Renesse door J. Ras; Aanvullende Archeologische Inventarisatie Project Waterwingebieden Clinge en Sint Jansteen en Aanvullende Archeologische Inventarisatie Bouwplan Grote Abeele, Oost Souburg door J. Ras en N.J.G. de Visser; ArcheoMedia Rapporten. ArcheoMedia (Nieuwerkerk a/d IJssel) publiceerde naar aanleiding van verrichte Aanvullende Archeologische Inventarisaties de volgende rapportages: M.W.A. de Koning, Verkennend archeologisch bodemonderzoek Valkenburgstraat 10 te Meliskerke (Rapport A01- 242.Z); M. van Dasselaar, Verkennend archeologisch bodemon derzoek ter plaatse van Vakantieoord Broedershoek te Koudekerke (Zeeland) (A01-687.Z); id., Verkennend archeologisch bodemon derzoek ter plaatse van Camping Valkenisse (A01-688.Z); O. Holthausen, Verkennend archeologisch bodemonderzoek Van Hovestraat te Sint-Jansteen (A01-713.Z); id., Verkennend archeologisch bodemonderzoek Woestijne-straat te Clinge (A02- 111.Z). SOB Research te Heinenoord Inventarisatie Bouwlocatie Hogenakkerweg 6, Kruiningen door F.M.J. Khan Mumtaz en J. Ras. Raap-Rapport 841 (P.A.M.M. van Kempen) is gewijd aan het Multifunctioneel centrum te Sluis, gemeente Sluis-Aardenburg; een archeologisch weerstands- en boor- onderzoek. Raap-Rapport 823 (B. Jansen D.E.A. Schiltmans) behelst het Natuurontwikkelingsproject Den Inkel, Gemeente Reimerswaal; Een inventariserend archeologisch onderzoek. Bij Vestigia verscheen een Archeologische quickscan voor een terrein in Serooskerke (S.A.G. Piras e.a.). Paul Aarsen en Ronald Rijkse, M.P. de Bruin 80. Een voetstap in het zand van de tijd of Ei jie dat aol heschreve? (Middelburg 2002), 55 pag. Op 4 september jl. vier de de Zeeuwse Bibliotheek het Zeeuws Documentatiecentrum de tachtigste verjaardag van M.P. de Bruin, van 1961 tot 1985 hoofd van het Zeeuws Documentatiecentrum. Ronald Rijkse schreef een kort levens verhaal van M.P. de Bruin en Paul Aarsen maakte een lijst van zijn publicaties. Karel Bourgondiën (eindred.), Over verbondenheid, vermaling en vooruitgang. 90 jaar Cerestar (Sas van Gent 2002), 48 pag. Uitgave t.g.v. het 90-jarig bestaan van zetmeelfabriek Cerestar Benelux B.V. te Sas van Gent, die zich in 1911 in Sas van Gent vestigde. Vooral voor de aanvoer van tarwe uit Amerika en Rusland was deze plaats van groot belang. Tegenwoordig is ook maïs uit Frankrijk een van de grondstoffen. Zeeuws Erfgoed 20

Zeeuws Erfgoed | 2002 | | pagina 20