SCEZpresse ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN Het is voor de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland verleidelijk om in deze 'donkere dagen voor de Kerst' stil te staan bij hetgeen het afgelopen jaar allemaal is gebeurd. Dat is namelijk nogal wat. De SCEZ heeft de handen meer dan vol gehad met zaken die niet alleen de inhoud van het werk raakten, maar ook de organisatie en de financiën. Met sommige van die zaken was bij de oprichting in april 2001 al rekening gehouden. Voor andere zaken gold dat niet. Zij waren onverwacht en openbaarden zich pas in de loop van 2002. Het is een situatie die op zichzelf niet erg afwijkt van de situatie waarin andere organisaties zich in de eerste jaren van hun bestaan bevinden. Maar toch, het laat onverlet dat het voor de SCEZ een zwaar jaar was. Bestuur en medewerkers moesten - voor en achter de schermen - vol aan de bak om de zaak draaiende te houden. U zult daar als lezer van Zeeuws Erfgoed weinig of niets van hebben gemerkt. Gelukkig maar! Voor u is het goed om te weten dat al die extra inspanningen in het afgelopen jaar niet voor niets zijn geweest. De meeste zaken zijn of worden geregeld. In het nieuwe jaar zal de SCEZ haar handen weer 'gewoon' vol hebben. Vol met het uitdragen van haar missie en vol met het op velerlei gebied werken aan het behoud en de ontsluiting van het cultureel erfgoed in Zeeland. Het nieuw betrokken gebouw De Burg biedt goede mogelijkheden voor het organiseren van kleine publieksmanifesta ties. De ruimten op de begane grond zijn daarvoor uitstekend geschikt. Op 3 oktober jl. kon in deze ruimten een pro gramma worden aangeboden aan leerkrachten van de openbare basisscholen van Walcheren in het kader van hun jaar lijkse studiedag. Tweeëntwintig leerkrachten maakten kennis met cultureel erfgoed in relatie tot de onderwijspraktijk. Dit programma kan op verzoek ook worden georganiseerd voor andere scholen in Zeeland. Op 30 oktober vond de presentatie plaats van het bordspel 'Naar de Oost!' over Zeeland en de oprichting van de VOC. Gedeputeerde G.L.C.M. de Kok en burgemeester van Middelburg K. Schouwenaar namen de eerste exemplaren in ontvangst. In de tentoonstellingsruimte van De Burg is tot en met 20 december een panelenexpositie over Zeeland en de VOC te bezichtigen. Voor de stichting is Zeeuws Erfgoed een belangrijk medium om haar doelgroepen op de hoogte te houden van wat er speelt op erfgoedgebied. Het wordt momenteel toegezonden aan ruim 4.500 adressen. Dit bestand wordt binnenkort aangepast. Uitgangspunt is dat Zeeuws Erfgoed uitsluitend nog zal worden toegezonden aan hen die via de 'Ja-antwoordkaart' te kennen hebben gegeven daar prijs op te stellen. De kaart vindt u in het hart van het blad. Alle verschenen nummers van Zeeuws Erfgoed zijn overigens te vinden op www.scez.nl. Ook nu is in Zeeuws Erfgoed weer een special opgenomen. Het onderwerp is deze keer 'Verdronken Dorpen'. Hiermee worden de dorpen aangeduid die als gevolg van vloeden ineens of in de loop der tijd zijn verwoest of verlaten. De restanten van die verdronken dorpen behoren nu tot ons cultureel erfgoed. Over dit voor Zeeland kenmerkende onderwerp is veel te vertellen en dat is dan ook de reden dat de special ditmaal uit acht in plaats van vier pagina's bestaat. Met de Sinterklaasviering, Kerstmis en de jaarwisseling in het vooruitzicht wensen bestuur en medewerkers van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland u tenslotte goede dagen en een voorspoedig 2003. Vaartocht personeel SCEZ Wim Scholten Plaatsvervangend directeur Zeeuws Erfgoed 3

Zeeuws Erfgoed | 2002 | | pagina 3