Oproep naar verdwenen voorouders vernuft E GESCHIEDBEOEFENING archeologieGESC HIEDBEOEFENIN Gmonumentenwachtmonumentenzorgmuseastreektalen In de collectie van de Zeeuwse Bibliotheek zijn meerdere prijsbanden te vinden. Vergelijking van de banden is mogelijk, want naast informatie over de Teekenakademie geeft het in Middelburg gebonden boek eveneens informatie over de binder, de manier van binden en het gebruik van de vergulde versieringen. De prijsbanden zijn dus zeer belangrijk voor de geschiedenis van de bindkunst in Middelburg. Het boekje is bij de drukkers R. en G. Wetstein in 1713 te Amsterdam uitgegeven. De Teekenakademie werd in 1778 in Middelburg opgericht in navolging van andere steden. Sinds 1867 worden geen lessen meer verzorgd, maar bestaat de stichting nog wel. Naar aanleiding van het 225-jarig bestaan van de akademie, wordt in de loop van 2003 een tentoonstelling ingericht. Voorzijde van- de boekband, (foto Zeeuwse Bibliotheek). De heer J.M. Lamet uit Woubrugge is op zoek naar zijn voorouders. Zelf heeft hij al veel ondernomen om een tijdsspanne van drie en een halve eeuw geschiedenis in te vullen. Helaas verbrandden op 17 mei 1940 de Doop-, Trouw- en Begraafregisters (DTB-registers) van Veere. Hierdoor is het onderzoek van de heer Lamet op een doodlopend spoor geraakt. De volgende gegevens heeft de heer Lamet kunnen ach terhalen: Zijn voorouders, het echtpaar Dominique Lamet (militair) en Geesjen Heijndrickx woonden tussen 1635 en 1655 in Terveer, het Veere van nu. Eén zoon, Jacobus Lamet, is naar berekening in Terveer geboren rond 1646. Moeder Heijndrickx was lid van de NH Kerk circa 1655. Zij woonde toen in de Kerkstraat in Veere. Tot hier zijn er gegevens bekend. Wellicht heeft of kent u een genealogie waarin de naam Lamet voorkomt. Voor informatie of ontbrekende schakels kunt u contact opnemen met de heer Lamet, Krabbescheer 2, 2481 CK Woubrugge, telefoon 0172-518780. Of via e-mail jmlamet@hetnet.nl. Zeeuws Erfgoed 11

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 11