De wachters MONUMENTENWACHT ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENING. MONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN Hoewel ik bij mijn aantreden niet wist wat het werk van de Monumentenwacht inhield ben ik door de jaren heen toch steeds meer betrokken geraakt bij het wel en wee van de monumenten in Zeeland. Het werken bij de Monumentenwacht is zeer boeiend, afwisselend en geeft veel voldoening. Door het werken bij de Monumentenwacht ben ik respectvoller gaan kijken naar monumenten. Het is bewonderenswaardig hoe in vroeger tijden, met beperkte middelen, gebouwen van een hoogstaande kwaliteit konden worden gebouwd. Ik hoop dat ik nog lange tijd via de Monumentenwacht een bijdrage kan blijven leveren aan het onder- en behoud van de monumenten in onze provincie." In de afgelopen jaren heb ik een band opgebouwd met onze abonnees, welke ik altijd als zeer prettig heb ervaren. Ook de waardering en het enthousiasme, welke monumenteneigenaren ten toon spreiden ten aanzien van onze werkzaamheden doen mij zeer deugd. Hopelijk is het mij gegeven dat ik dit mooie werk nog enkele jaren mag uitoefenen. Mijn hobby's zijn het verzamelen en lezen van boeken over de bouwhistorie, het bezoeken van boekenmarkten, op vakantie gaan, het doen van klussen in en rond de woning, het bezoeken van monumentale panden, en het bezig zijn met en houden van mijn kleinzoon." Wim Jakobsen, geboren en getogen in het Walcherse Serooskerke. Getrouwd en vader van 4 kinderen. "Hoewel vakantie vieren wel een van mijn grootste hobby's is kan ik me ook goed vermaken met klussen in en om het huis. In de vrije tijd die dan nog overblijft ben ik bestuurlijk betrokken bij maatschappelijke organisaties in mijn woonplaats. Na voortgezette bouwopleidingen ben ik enige tijd werkzaam geweest bij een tweetal bouwbedrijven in de regio. In 1986 in dienst getreden bij de Monumentenwacht Zeeland als 2de wachter en na enige jaren en een verdere scholing ben ik nu alweer enkele jaren werkzaam als 1ste wachter. Piet Kleinepier, geboren op 13 december 1953, aan het einde van het bewuste watersnoodrampjaar in Westkapelle. "Door enige jaren als timmerman in de restauratie te werken en door het onderhoud bij enkele aannemers uit te voeren heb ik het vakmanschap geleerd. Sinds 1986 ben ik in dienst van de Monumentenwacht als 2e wachter. Als monumentenwachter probeer ik samen met mijn collega's grote restauraties te voorkomen, door mede regelmatig inspecties te verrichten aan de monumenten en tijdig met de abonnees te overleggen en in grote lijnen het inspectierapport met hen door te nemen. Mijn grootste hobby is het maken van toertochten op de racefiets met mijn fietsmaten." Johan Mesu, sinds 1 april 2002 werkzaam als 1ste monumentenwachter na ruim 13 jaar werkzaam te zijn geweest in de bouw en in de interieurbouw. "Al tijdens mijn opleidingen MTS Bouwkunde en (in mindere mate) MTS Weg- en Waterbouwkunde ben ik geïnteresseerd geraakt in de bouwkunstgeschiedenis. Affiniteit met oude historische gebouwen heb ik al sinds die tijd en het heeft mij niet meer losgelaten. Het behoud van het culturele erfgoed vind ik dan ook heel belangrijk, niet alleen voor mijzelf en de huidige generatie, maar zeer zeker ook voor de vele nog komende generaties! In mijn vrije tijd ben ik een fanatiek beoefenaar van de voetbalsport en mag ik graag op vakantie gaan naar allerlei vreemde landen. Daar bezichtigen we dan die prachtige monumentale gebouwen van binnen om ze vervolgens vast te leggen op de gevoelige plaat. Ik ben blij en ook best een beetje trots dat ik mijn steentje mag bijdragen aan het behoud van al dat 'monumentaal moois' hier in Zeeland. Jaap Huige, onlangs 60 geworden, sinds 1981 als 1ste monumentenwachter werkzaam. "Na de technische school, afdeling timmeren, en het traject van gezeltimmerman te hebben doorlopen, heb ik het aannemersdiploma en het diploma bouwkundig tekenaar/opzichter behaald. Daarnaast heb ik diverse cursussen gedaan ten aanzien van de restauratie. Circa 22 jaar ben ik werkzaam geweest in de bouwwereld, waarvan het laatste deel als uitvoerder in de restauratie. In 1980 heb ik gesolliciteerd op de functie van monumentenwachter bij de Monumentenwacht. De in de advertentie genoemde werkzaamheden van monumentenwachter trokken mij zeer aan en sloten goed aan op mijn werkzaamheden bij mijn vorige werkgever, namelijk o.a. het opnemen van de bouwtechnische staat van monumentale gebouwen en dit vastleggen in een rapport. Ook advisering en tot slot het uitvoeren van herstelwerkzaamheden aan betreffende panden maakten deel uit van mijn werkzaamheden. Dit alles om later peperdure restauraties te voorkomen. Zeeuws Erfgoed 13

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 13