Collectie Basart Kort nieuws BEHEER EN BEHOUD Nieuwe syllabi bij basiscursussen Stiekeme Slopers 1 en 2 Gezicht op Spaans bergdorp, 45 x 27 cm. In de vorige Zeeuws Erfgoed heeft u over de collectie Basart kunnen lezen. De collectie omvat grafisch, macrofotografisch en abstract werk van Cor Basart. Inmiddels heeft de SCEZ de collectie geïnventariseerd en zijn alle werken beschreven. Tijdens de inventarisatie zijn er leuke aspecten aan het licht gekomen, die we u niet willen onthouden. Zo werk te Basart binnen één thema door middel van een aantal voorstudies naar een uitgelicht detail toe. Hij zoomde dus ook hier als het ware in. Bijgaande illustraties betreffen een Spaans bergdorp, Canaveral, waar Basart rond 1962 vertoefde. Hij maakte van het dorpsbeeld verschillende voorstudies in gouache, oost-indische inkt, viltstift en in houtsnede. Let u bij de bovenstaande gouache eens op de schaduw van het muurtje links vooraan in beeld. Daar zit in de koelte van de schaduw iemand, een oud vrouwtje zo BP op het eerste gezicht. Een volgende impressie laat in een pentekening een wasplaats zien. In een ets komen we vervolgens hetzelfde vrouwtje tegen maar nu zittend in de schaduw bij de wasplaats. De voorstudie in viltstift van het vrouwtje met hoofddoek voor een woning, lijkt gesitueerd te zijn op het hetzelfde plein van de wasplaats. Tot slot is het vrouwtje in pentekening uitgewerkt. Deze keer zit zij voor de half opengeslagen deur van de woning. Verse uien liggen aan haar voeten op de grond. Je zou bijna denken: "Dus daarom zit zij daar!" De SCEZ helpt de nabestaanden van Cor Basart bij het vinden van een nieuwe bestemming voor de collectie. Musea die interesse hebben kunnen contact opnemen met Wim Phaff, telefoon 0118-670886. Wasplaats in Canaveral, p46x 32 cm. Gezicht op Spaans bergdorp, houtsnede, 44x 26 cm, 1962. Op woensdag 11 december 2002 vond in Amsterdam in Museum Amstelkring 'Onze lieve Heer op Solder' de presentatie plaats van diverse syllabi. Het Landelijk Contact van Museumconsulenten (LCM) besloot tot een herziene druk van de syllabi Bedrijfsvoering, Registratie en documentatie en Behoud en beheer omdat de vorige editie inmiddels uitverkocht of verouderd was. De syllabus Behoud en beheer is uitgebreid met een hoofdstuk over geprepareerde dieren geschreven door de consulent Behoud en beheer van de SCEZ. De syllabi worden in combinatie met de gelijknamige basiscursussen gebruikt. U kunt de syllabi bestellen bij het LCM in Amsterdam, Wasplaats in Spaans dorp, ets, 28 x 38 cm. postbus 74683, 1070 BR, telefoon 020-6701100. Het LCM is ook via e mail te bereiken: lcm@museumvereniging.nl. De tentoonstelling Stiekeme Slopers 2 gaat voor de tweede keer op reis. Deze keer gaat de expositie over de grens naar België. De aanvraag komt van de stedelijke musea in Hasselt. De Hasseltse musea willen ter gelegenheid van de officiële ingebruikneming van hun gemeenschappelijk depot het pand voor het publiek openstellen. In het kader van deze opening wordt het depot tijdelijk met kleine tentoonstellingen ingericht. Voorstudie in tekening van vrouwtje, 19 x 26,5 cm. Zeeuws Erfgoed 18

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 18