SCEZpresse ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN De Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland is een organisatie die graag samenwerkt met andere organisaties op het gebied van het cultureel erfgoed in Zeeland. Een van de manieren om die samenwerking vorm en inhoud te geven is het Platform Cultureel Erfgoed. Dit is een overleg van de grotere, provinciaal werkende instellingen: het Zeeuws Archief, de Zeeuwse Bibliotheek, Het Zeeuws Museum en de SCEZ. Gemiddeld eens in de twee maanden komt het Platform bijeen. Een van de voordelen is dat in een vroeg stadium projecten en activiteiten op elkaar kunnen worden afgestemd. Een ander voordeel is dat er afspraken kunnen worden gemaakt over wie van de organisaties een gezamenlijk project of een gezamenlijke activiteit 'trekt'. Het is leuk om twee daarvan hier te noemen. Let wel, het zijn projecten die nog in hun ontwikkelfase zijn. Het gaat om 'Zeeland voor Ontdekkers' en om 'Erfgoed On-Line'. Het eerste project is een vervolg op de succesvolle serie Ach lieve tijduitgegeven door Waanders. Ook 'Zeeland voor Ontdekkers' zal worden uitgegeven door Waanders. Het Zeeuws Archief is in dit geval de 'trekker'. Het tweede project is 'Erfgoed On-line'. Daarbij gaat het om de ontwikkeling van een website die het cultureel erfgoed in onze provincie aan de hand van enkele aansprekende thema's toegankelijk maakt. De website is een 'portal-site', wat betekent dat er links worden gelegd naar andere sites met meer informatie over een thema of over een bepaalde categorie erfgoed. Voor dit project is de De redactie ontving heel veel positieve reacties op de special over de 'Verdronken Dorpen' bij de vorige Zeeuws Erfgoed. Niet alleen de inhoud werd geprezen, maar ook de vormgeving. Na drie nummers mét een special, is dit nummer er nu een zónder. Een nieuwe special is echter wel weer in de maak. Die zal gaan over de Zeeuwse activiteiten in het kader van het 'Jaar van de Boerderij'. Soms gebeurt het dat er op het laatste moment, als de opmaak van Zeeuws Erfgoed al is gestart, informatie binnenkomt die we graag nog willen publiceren. Vaak kan daar vanwege ruimtegebrek geen gevolg aan worden gegeven, maar in een enkel geval zijn er mogelijkheden. Zoals nu. Vandaar dat we een nieuwe rubriek introduceren: 'KORTelings'. Een rubriek dus die u zo nu en dan in Zeeuws Erfgoed zult aantreffen. In SCEZpresse is al verschillende keren gewezen op de noodzaak om via een 'Ja-antwoordkaart' te laten weten dat u Zeeuws Erfgoed wilt ontvangen. De reden hiervan is dat we het blad met ingang van het volgende, in juni te verschijnen nummer, uitsluitend zullen toesturen aan hen die daar prijs op stellen. Velen van u hebben inmiddels de kaart aan ons toegezonden. Mocht u dit nog niet hebben gedaan, maar u wilt toch de volgende nummers van Zeeuws Erfgoed ontvangen, dan resten u nog twee mogelijkheden: de antwoordkaart in een van de oude nummers gebruiken of een briefje sturen naar de SCEZ, postbus 49, 4330 AA Middelburg met daarin uw naam, adres, woonplaats en postcode en de vermelding dat u Zeeuws Erfgoed wilt ontvangen. Ons blad blijft overigens voor iedereen beschikbaar op www.scez.nl. SCEZ de 'trekker'. Wim Scholten directeur Zeeuws Erfgoed 3

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 3