KORTelings Aanstelling personeel Opening publieksbalie Saskia Buitenkamp, medewerker communicatie Wim Scholten, directeur Veronique De Tier, consulent Streektalen ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN Saskia Buitenkamp (1964), eerder werkzaam als woonconsulent en communicatie medewerker, werkt al sinds augustus 2001 voor de SCEZ op uitzendbasis. Naast eindredactielid van Zeeuws Erfgoed coördineert zij ieder kwartaal de nieuwsbrief. Zij ondersteunt verder diverse projecten, is verantwoordelijk voor de interne informatievoorziening en verzorgt de interne en externe communicatie van de stichting. Saskia is vanaf januari dit jaar aangesteld. Elly de Feijter, voorheen communicatiemede werker van de SCEZ, is per januari 2003 een eigen bureau gestart: 'Projecta communicatie'. Wim Scholten (1958) studeerde kunst geschiedenis aan de Rijksuniversiteit Utrecht. Hij werkte eerder voor het Rijksmuseum in Amsterdam. Vanaf 1988 was hij werkzaam als provinciaal museumconsulent in Zeeland. Op 1 april trad hij in dienst van de SCEZ in de functie van hoofd van de Sector Ontwikkeling, Advisering en Ondersteuning. Hij was tevens plaatsvervangend directeur van de SCEZ. Wim is per 1 maart 2003 in zijn nieuwe functie benoemd. Veronique De Tier (1963) studeerde Nederlands/Engels aan de universiteit in Gent en is vanaf 1985 als redacteur verbonden aan het Woordenboek van de Vlaamse dialecten, dat ook Zeeuws-Vlaanderen behandelt. Zij bestudeerde de vaktalen van de molenaar en de timmerman, en werkt nu aan de landbouw- woordenschat. Vanaf 1991 tot 1994 maakte ze dialectopnames in Vlaanderen in het kader van het Goeman-Taeldemanproject. Als secretaris van de Stichting Nederlandse Dialecten werkt ze mee aan de organisatie van de tweejaarlijkse Nederlandse Dialectendag. Veronique is per 1 mei 2003 aangesteld. De nieuwe balie in de ontvangstruimte van de centrale locatie van de SCEZ in gebouw De Burg is op 23 januari van dit jaar informeel geopend. Johan de Koning, ontwerper van de balie vergezeld door drie collega's (architecten bureau Laboratorium voor Architektuur) en een aantal SCEZ-medewerkers waren daarbij aanwezig. Met een korte speech, een drankje en een hapje werd de balie ingewijd. De architect kreeg vervolgens een sprankelend cadeau aangeboden. De balie in het monumentale pand De Burg is als een twee-eenheid ontworpen. De ontvangst ruimte en de aangrenzende publieksruimte zijn namelijk door een 'verlengde' balie met elkaar in verbinding gesteld. Een glazen deur achter de balie geeft de balie medewerker toegang tot beide ruimten. Het materiaal-, kleur- en lichtgebruik in het ont werp correspondeert nauw met de omgeving waarin de balie geplaatst is. Door het gebruik van massief natuursteen, mat glas en staal heeft de balie een eigentijds karakter gekregen, dat prima past bij de monumentale uitstraling van het gebouw De Burg. De publieksruimte wordt gebruikt voor kleine manifestaties zoals exposities en presentaties. Deze ruimte is voor bezoekers te bereiken via de ontvangsthal. We verwelkomen u als bezoeker graag om zelf eens naar de balie en onze publieksruimte te komen kijken. Naast mee te nemen folders treft u daar bladen van andere instellingen op het gebied van het cultureel erfgoed ter inzage aan. Johan de Koning, architect van de balie. Zeeuws Erfgoed 4

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 4