Lintjesregen bereikt de SCEZ Nieuws van archieven Gemeentearchief Schouwen-Duiveland Gemeentearchief GOES E GESCHIEDBEOEFENING archeologieGESCHIEDBEOEFENIN Gmonumentenwachtmonumentenzorgmuseastreektalen Voor zijn niet aflatende inzet als historisch-geograaf, zijn publicaties en zijn activiteiten voor verschillende organisaties ontving Aad de onderscheiding van ridder in de Orde van Oranje Nassau. Aad, 's middags onder een voorwendsel naar gebouw De Burg van de SCEZ gelokt, was verrast en zeer onder de indruk van zijn decoratie. Op 29 april jl. ontving onze consulent regionale geschiedbeoefening Aad de Klerk uit handen van burgervader J.M. Schouwenaar van de Gemeente Middelburg een koninklijke onderscheiding. In totaal ontvingen 88 Zeeuwen een lintje wegens hun bijzondere verdiensten voor de samenleving. Onder aanwezigheid van gezin, bestuursleden en collega's ontvangt Aad de Klerk het eremetaal. Het in 2002 in gebruik genomen nieuwe onderkomen van het gemeentearchief Schouwen-Duiveland (Laan van Sint-Hilaire 2 te Zierikzee) bleek bij de bezoekers goed in de smaak te vallen. Over 2002 nam het aantal bezoeken flink toe met bijna 300 tot 1808. Onlangs werd besloten de avondopenstelling te verruimen. Voortaan kunnen bezoekers op donderdag avond terecht van 18.00 tot 21.00 uur (voorheen van 19.00 tot 21.00 uur). Deze verruiming vloeide voort uit de in 2002 gehouden enquête onder de bezoekers en gebruikers, die samen met 25 andere archiefdiensten werd uitgevoerd. Het gemeentearchief scoorde in dat kader een 8,7, hetgeen boven het gemiddelde lag. Tot de verruiming werd mede besloten in het kader van het pilotproject 'handvest dienstverlening', dat uitgaat van de Zeeuwse archiefdiensten. Tijdens kantooruren is het gemeentearchief open van 9.00 tot 17.00 uur (met een beperkte dienstverlening tussen 12.00 en 13.00 uur). Door de verruiming op donderdagavond is het zelfs mogelijk om op die dag 11 uur onderzoek te doen. Wel moeten op donderdagavond te raadplegen stukken vooraf worden aangevraagd (telefoon 0111-452320 of per e-mail gemeentearchief@schouwen-duiveland.nl). In 2002 heeft het gemeentearchief een groot aantal aanwinsten ontvangen. Tot deze omvangrijke bestanden behoren onder meer de rechterlijke, notariële en weeskamerarchieven van Schouwen-Duiveland. Maar ook talrijke andere archieven, aanvullingen daarop, foto's en dergelijke. Uitvoerige overzichten van alle aanwinsten zijn beschikbaar. Deze kunnen worden geraadpleegd via de website www.schouwen-duiveland.nl. De knop 'gemeentearchief' bevindt zich onder 'bestuur en organisatie'. Hierop is onder meer ook de nieuwsbrief van het gemeentearchief te vinden, die viermaal per jaar uitkomt en actueel nieuws bevat. Het gemeentearchief Goes is inmiddels online bereikbaar voor gegevens uit de negentiende-eeuwse burgerlijke stand, de negentiende eeuwse bevolkings registers van Goes, 's- Heer-Arendskerke, Kattendijke, Kloetinge en Wolphaartsdijk en een deel van de fotoverzameling. Aan uitbreiding van de gegevens bestanden via internet wordt hard gewerkt. Regelmatig zal een update plaatsvinden. Het gemeentearchief is op het internet bereikbaar op www.Goes.nl. Op de homepage van de gemeente vervolgens 'gemeentearchief' aanklikken, waarna u gebruik kunt maken van de gegevens van het gemeente-archief. Het is het voornemen om ook notariële bestanden op te nemen. Daarnaast zullen publicaties over de geschiedenis van Goes en Zuid en Noord-Beveland op de website worden geplaatst. Zeeuws Erfgoed 10

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 10