STREEKTALEN ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEA- De Zeeuws-Vla groep Ambras (foto Henk Scholte). niet te vervelen: tijdens het middagprogramma kon men in de Stadsschouwburg rustig genieten van volks- en streektaalmuziek. In de benedenfoyer brachten de Zeeuws-Vlaamse groep Ambras en het Groningse trio Peter de Haan, Frank den Hollander en Alina Kiers afwisselend hun repertoire. Voor elk wat wils. Tussen de workshops door kon men ook hier terecht voor een drankje en een babbel. Heel wat deelnemers vonden het een geslaagde dag, de SND kan alleen maar hopen dat zij er ook bij zijn op de achtste Dialectendag in 2005. In de workshop over 'Digitalisering en popularisering van een sprekend woordenboek' legden Rinus Willemsen en Pau Heerschap (Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek) uit hoe men het Woordenboek der Zeeuwse dialecten (1964) heeft gedigitaliseerd en klaargemaakt voor de 21ste eeuw, wat het belang is van cd-roms voor dialectwoordenboeken en waarom toevoegingen zoals een Nederlandstalig trefwoordenregister, verhalen, oude afbeeldingen en actuele socio-economische gegevens belangrijk zijn. In een laatste workshop kwam het Goeman-Taeldeman- Van Reenen-project aan bod. Het Meertens Instituut vervaardigde een cd-rom met een database met dialectgegevens van 620 plaatsen in Nederland en Vlaanderen. In de workshop toonde Boudewijn van den Berg hoe ook niet-professionele gebruikers met deze cd-rom aan de slag kunnen en hoe men met deze cd-rom vrij gemakkelijk kaarten kan maken op basis van de gegevens uit de database. De boekenmarkt in de bovenfoyer van de Stadsschouwb urg (foto Miet Ooms). Het Groningse trio Peter de Haan, Frank den Hollander en Alina Kiers (foto Henk Scholte). De Provincie Zeeland, het VSB Fonds (werkgebied Zeeland), het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen en het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, afdeling Volksontwikkeling en Bibliotheekwerk zorgden voor financiële ondersteuning van deze zevende Dialectendag. De workshops waren vooraf zo goed als volgeboekt - late inschrijvers hebben dat ondervonden -, maar het zonnige weer lokte toch een groot aantal mensen weg. Ook de boekenmarkt in de bovenzaal van de Stadsschouwburg heeft onder het goede weer te lijden gehad. Diverse heemkundekringen en dialectverenigingen uit het hele Nederlandse taalgebied stelden hun activiteiten en publicaties voor. De meeste aanwezigen brachten slechts een kort bezoek aan de ruim twintig standhouders. Een deel van het publiek koos immers voor de zon: de terrasjes in Middelburg en de kustplaats- jes hebben ongetwijfeld een paar dialectliefhebbers over de vloer gehad die dag. Wie zich had ingeschreven voor de rondleiding door Middelburg, kon alleen beamen dat Middelburg zich op zijn best liet zien op zo'n stralende dag. Maar ook wie de dialectendag trouw bleef, hoefde zich Zeeuws Erfgoed 20

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 20