Van de consulent GESCHIEDBEOEFENING Onkostenvergoeding voor historisch onderzoek Scriptiereeks Spreekuur consulent regionale geschiedbeoefening ARCHEOLOGIE MONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN Veel werk is en wordt verzet om samen met veel anderen de Zeeuwse invulling van '2003 Jaar van de Boerderij' tot een succes te maken. Alles over dit nationale themajaar kunt u lezen in de special binnenin Zeeuws Erfgoed en natuurlijk op onze website www.scez.nl. Na Middelburg en Zierikzee zal de succesvolle cursus 'Wonen in een monumentenpand' het komende najaar Vlissingen aandoen. Onder de titel 'Wonen in een monumentenpand/in een monumentenstad (Vlissingen)' gaat de cursus - een 'must' voor elke bewoner/eigenaar van een monumentenpand in Vlissingen - op 30 oktober a.s. van start in het Gemeentearchief aldaar. Bij de organi satie zijn behalve de Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) ook ditmaal weer diverse partijen betrokken: het Gemeentearchief Vlissingen, de Vereniging Vrienden van het muZEEum en het Gemeentearchief, en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland als initiatiefneemster. Belangstellenden voor de cursus kunnen zich nu al wenden tot de ZVU (telefoon 0118-634800). Op onze oproep om bedrijfskaart- of veldboekjes te laten registreren hebben heel wat eigenaren gereageerd. Inmiddels zijn de boekjes op het Zeeuws Archief in Middelburg (digitaal) gefotografeerd. Het was opvallend hoe enthousiast vrijwel iedereen hieraan wilde meewerken. U hoort binnenkort hierover meer van ons, want we hopen tegen het eind van dit jaar een selectie van deze boekjes te kunnen exposeren in de publieksruimte van ons gebouw De Burg. We lieten u een vorige keer al weten dat deze regeling voor wetenschappers en studenten door de SCEZ onverkort is overgenomen van de voormalige Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland (SRGZ). Voor de goede orde en alle duidelijkheid maken we u erop attent dat de consulent regionale geschiedbeoefening als contactpersoon fungeert. Voor informatie over de regeling en voor het aanvragen en indienen van de desbetreffende formulieren kunt u zich dus wenden tot de SCEZ, Aad de Klerk, telefoon 0118-670874 of e-mail ap.de. klerk@scez. nl Een andere erfenis van de voormalige SRGZ betreft de scriptiereeks, een serie waarin scripties over voor de Zeeuwse geschiedenis relevante thema's op een eenvoudi ge manier zijn uitgegeven. Wij maken de lezers er graag attent op dat van precies de helft van de serie nog exemplaren voorhanden zijn. Het gaat om de volgende titels, die u - uitsluitend schriftelijk of per e-mail - kunt bestellen bij Aafke Manni-Bij de Vaate, SCEZ, postbus 49, 4330 AA Middelburg, ae.manni@scez.nl: 1. 5. 8. P. Kroes, Sociale onrust in Zeeland 4,50) J.P. Leenknegt, Het verwerven van kapitaal. De financiering van de Koninklijke Maatschappij 'De Scheldete Vlissingen (1875-1900) 5,70) F. Backerra, Schets van een Bonifatius Mathias Po us1744-1797 6,80) 11. D. van Meeuwen, Eeuwout Teellinck, een zeventiende-eeuwse politicus met theocratische idealen 5,70) 12. M. de Grip, Een onderzoek naar de organisatie, de sociale samenstelling van het ledenbestand en de boekaanschaf van het leesgezelschap 'Nut en Genot' te Sluis, 1861-1878 6,80) 13. L de Kraker, 'dan bieten en duiten'. De financiering van de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent (1899-1914) 8,00) 14. E.M.G. Jongma, drouwenschiereiland. Professionele vrouwennetwerken in het leven van dr. H.C.M. Ghijsen (1884-1976) 6,80) De dienstverlening door de consulent regionale geschiedbeoefening is sinds 12 maart 2003 verder uitgebreid. Met ingang van die datum houdt de consulent elke woensdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur spreekuur op het Zeeuws Archief, Hofplein 16 in Middelburg. Hij is daar aanwezig op de studiezaal, waar u desgewenst en zonder voorafgaande afspraak een beroep op hem kunt doen. Uiteraard blijft daarnaast de mogelijkheid van een afspraak in het gebouw De Burg, Groenmarkt 13, in Middelburg (telefoon 0118-670870). Moertjesdijk, s Gravenpolder. izen exeLverzendkosten Zeeuws Erfgoed 9

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 9