Verder testen Brainstormgroep vanuit het PEP Jaar van de slavernij C-culture ERFGOEDED UCA TIE Rectificatie Volgend schooljaar wordt de Histotheek ook uitgeprobeerd bij 'de Kring', school voor (voortgezet) speciaal onderwijs in Goes. Na evaluatie zal bekeken worden of ook het speciaal onderwijs op deze manier met erfgoededucatie aan de slag kan. Er zijn plannen om de Histotheek in het schooljaar 2004-2005 via de Cultuurmenu's een weg te laten vinden naar alle basisscholen in Zeeland. Vanuit het Provinciaal Erfgoededucatie Platform (PEP) is een 'brainstormgroep' samengesteld. Deze groep, die bestaat uit vertegenwoordigers van een aantal erfgoed organisaties, gaat bekijken wat er aan erfgoededucatie voor het onderwijs gedaan kan worden. Binnen de cultuurmenu's, die Scoop samen met de gemeentes en de basisscholen opstelt, wordt erfgoededucatie nu slechts incidenteel ingevuld. 2004 Wordt het herdenkingsjaar van het Zeeuws slavernijverleden. Het jaar wordt op 1 juli, met de onthulling van het Zeeuws Slavernijmonument, geopend. Het wordt op 5 mei 2005 afgesloten in de maand van de vrijheid. Er is voor dit herdenkingsjaar door de SCEZ een educatieve opdracht voor op het internet voorgesteld: 'Het verhaal achter het object' (de slavenkralen). Alle aan dit herdenkingsjaar deelnemende organisaties zullen door middel van 'linken' via de website hieraan gekoppeld worden met diverse bronnen. Slavenkralen, destijds gemaakt door een glasfabriek in de Bogardstraat te Middelburg, kunnen met de Histotheek een reis langs scholen in Zeeland maken. De provincie Zeeland is op zoek naar nieuw publiek én naar organisaties die hiervoor nieuwe en verfrissende culturele activiteiten en projecten willen opzetten. De Provincie wil dat meer mensen met cultuur in aanraking komen. Cultuur moet daarbij breed opgevat worden. De activiteiten mogen overal in Zeeland en vooral op bijzondere plekken plaatsvinden. De uitdaging is cultuur dichter bij mensen te brengen. Cultuur moet een vanzelfsprekend onderdeel worden van de dagelijkse leefomgeving. Om dit te bereiken is er het Stimuleringsprogramma Cultuurparticipatie Zeeland 2001-2004. Dit programma is bedoeld voor allerlei organisaties: van professionele instellingen tot amateur- kunstverenigingen, van bibliotheek tot theater, van scholen tot gemeenten. Als nieuw en vooral uitdagend onderdeel van het Stimuleringsprogramma start vanaf 6 september a.s. C-culture met een zgn. 'kick-off' tijdens het filmfestival Film by the Sea in Vlissingen. C-culture is een speciaal subsidieprogramma van de provincie Zeeland voor bijzondere en opvallende culturele projecten op het gebied van muziek, dans, film, literatuur, dialecten en andere vormen van cultureel erfgoed. C-culture richt zich daarbij op projecten die: - gericht zijn op nieuw publiek (vergroten en verbreden publieksbereik) - op een verrassende wijze worden georganiseerd - kunstdisciplines combineren - gericht zijn op samenwerking met andere(culturele) partners - van meerwaarde zijn voor de Zeeuwse samenleving C-culture is voor alle leeftijden maar jongeren hebben een streepje voor. Op de speciaal ontwikkelde website van C-culture (www.c-culture.nl) vindt u actuele informatie, gegevens over de verschillende onderdelen van het programma, voorbeelden van al gesubsidieerde projecten, een wizard waarmee een subsidieaanvraagformulier kan worden ingevuld en namen en telefoonnummers voor hulp. Verder kan op de website via het prikbord gezocht wor den naar (mede)organisatoren en andere ideeën en projec ten. Naast een bezoekje aan de website kan ook telefo nisch informatie over C-culture worden opgevraagd onder telefoonnummer 0118-631033. Voor advies en/of hulp bij het indienen van een project op het terrein van het cultureel erfgoed kan contact worden opgenomen met Josien Pootjes van de SCEZ. Josien is gedurende een dag in de week aangesteld als 'aanjager' voor de ontsluiting van het cultureel vermogen. Zij is bereikbaar op maandag, dinsdag en woensdag (tel. 0118-670604, e-mail jm.pootjes@scez. nl) De vorige Zeeuws Erfgoed meldde een nieuwe website voor het ontsluiten van cultureel erfgoed voor educatief gebruik. Het afgedrukte adres hierbij was echter niet juist. Dit moet zijn www.cultuurwijs.nl Zeeuws Erfgoed 23

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 23