A 2i De monumenten en activiteiten zijn per plaats vermeld. Tenzij anders aangegeven zijn de monumenten te bezichtigen tussen 10.00 17.00 uur. Bezoek aan monumenten en deelname aan activiteiten is gratis, tenzij anders vermeld. Voor algemene informatie over de Open Monumentendag zie ook http:_mopen Aagtekerke Molen Molenweg 3 zeskante houten grondzeiler, uitleg door molenaar, draait en maalt bij voldoende wind NH Kerk toren Dorpsplein toren kan worden beklommen, koffie, thee en limonade verkrijgbaar Boerenschuur Oude Grintweg 3 gedeelte schuur te bezichtigen diverse locaties: optreden dichtersbus, toertocht langs en optrden op de historische markten in de Gemeente Sluis rondwandeling met gids door historisch aardenburg, 14.00 uur, start VVV-kantoor Kaaipoort Kaa Doopsgezinde Kerk 't Lam tot Aerdenburgh •Weststraat 37 tentoonstelling RK Kerk Weststraat St. Baafskerk St. Bavostraat 5 Vestingwallen Noord- en Zuidbolwerk Castellum Burchtstraat Gemeentelijk Archeologisch Museum Marktstraat 18 tentoonstelling Sluis in scherven, middeleeuwse bodemvondsten en hun gebruikers Galerie Griffioen Marktstraat 17 tentoonstelling schilderijen Beatrix Meindersma Galerie Katinka Markt 6 tentoonstelling K. Vinkes De Paardenstal Markt 4 voormalig woonhuis Galerie Restauratieatelier 't Poortwachtershuis Tuimelsteenstraat 19 Grenspalen Eedeweg GaleRichel Weststraat 38 Burgerweeshuis Weststraat 22 NH Kerk Noordstraat rondleidingen 10.00-16.00 uur Axel Streekmuseum Het Land van Axel Noordstraat 11 11.00-17.00 gatis toegang Axelse Stadsmolen Molenstraat 27 gatis toegang Watertoren Kinderdijk 2 gatis toegang Witte's Museum Fotografie en Radio Bastionstraat 45 gatis toegang Baarland Dhr. R.A. Cleiren Schansstraat 12 De Steene Poorte Bakendorpseweg 2 Biervliet Gegidste wandelingen vertrek bij het Dorpshuis Hoogstraat 2 11.00 uur en 13.00 uur Biggekerke Molen Oostweg 4 ronde stenen grondzeiler, draait bij voldoende wind, tevens uitleg door molenaar, verkoop diverse producten Dorpskerk Kerkplein 1 orgelspel, verkoop boekjes over geschiedenis van kerk en hervormde Gemeente Biggekerke, tevens is beklim ming van de toren mogelijk Borssele De Witte Pauw Korte Zuidweg 4 Molen De Hoop en Verwachting Kaaiweg 18 achtkante houten grond zeiler, rondleiding, draait bij voldoende wind 13.00-17.00 BRESKENS Gratis boekje Monumentaal West-Vlaanderen verkrijgbaar bij de monumenten Brouwershaven Stadhuis Markt monu mentenfietsroute en Jacob Cats wandelroute te koop Grote of St. Nicolaaskerk Kerkpad 3 Molen Windlust Oude Haven achtkante stelling molen 11.00-17.00 uur Bruinisse O udheidskamer Oudestraat 23 tevens demonstratie bolus- bakken, kousenbreien en kinderquiz over kruidentuin 11.00-17.00 uur Burgh Museum Burghse schoole Kerkstraat 3 10.00-16.00 NH Kerk Burghse ring 10.00-16.00 uur Pannenkoekenmolen De Graanhalm Burghseweg 53 stellingmolen, mogelijkheid tot pannenkoeken eten Burgh Haamstede Rondrit met de paardentram langs monumenten in B urgh-H aamstede Woning 't Oude Anker Sluispad 2 keramiek tentoonstelling, muziek, kinderactiviteiten Burghsluis Plompe Toren Dijk Oosterschelde Vereniging N atuurmonumenten Cadzand NH Kerk Prinsestraat Boerderij Herenwerg 2 toelichting en rondleiding door eigenaar Molen Nooit Gedacht Mariaweg O 22a beltmolen COLIJNSPLAAT Route Open Moumentendag start bij korenmolen 'De Oude Molen' Havelaarstraat 113 ronde stenen grondzeiler, bezichtiging mogelijk NH Kerk Havelaarstraat 30 bezichtiging kerk en toren Zeeuwse rozentuin Katse Groeneweg 3, Kats tuin open Zaalkerk Kerkstraat 3 niet open Kerk en toren Kerkgang 2 rommelmarkt op kerkplein Oude schuur Bgm. P. Wissestraat 18 Woonhuis/boerderij met bijgebouwen Geersdijkseweg 31 Woonhuis met schuur Oosthavendijk 2 te bezichtigen Woonhuis met schuur Baas Huisweg 14 schuur te bezichtigen Dorpspomp Voorstraat voor nummer 12 Molen "De Onderneming" Ooststraat 28b Domburg Hof Klein Duinvliet Domburgseweg 48 Leden Stichting 'Het Walcherse Costuum' zijn in passende klederdracht aanwezig Molen Weltevreden Roosjesweg ronde stenen grondzeiler, uitleg door molenaar, draait bij voldoende wind Stadhuis Markt 1 Protestantse kerk toren Markt boekenmarkt, tevens beklimming van toren mogelijk Dreischor Wereldmuziek diverse locaties 12 t/m 14 september Streek- en landbouw museum Goemanszorg Molenweg 3 expositie rondom vlas, meekrap, e.d. NH Kerk Ring St. Adriaanskerk Ring tentoonstelling Groen en Toen, orgelspel Driewegen NH Kerk Van Tilburgstraat Eversdijk (kapfllf) Hoeve in Zeeuwse stijl Kerkhofweg 3 Fj.kf.rzef. Molen De Lelie Kloosterweg 4 stenen grondzeiler Goes Korte stadswandeling o.l.v. gidsen van 't Gilde 'De bevelanden' Start bij Lunchcafé, Grote Markt 10.00-16.00, elk halfuur; volksdangroep, kraampjes, info klededdracht Stadhuis Grote Markt 23 foto-exposities, diverse optredens Grote of Maria Magdalenakerk Singelstraat 21 bezichtiging 09.00-10.00, tevens openings concert op het carillon, stand Bijbelgenootschap RK Kerk Zusterstraat 4 rondleiding, fraaie wand schilderingen, expositie 15e-16e eeuwse gewaden Manhuistuin optredens: barbershopkoren Muziekschool Van de Spiegelstraat 4 openstelling Villa Keiserdijk/Dam/J. valcke- straat/Steenen Brug optreden 'Ons Boerengoed'/ Mooi Zeeland 10.00-17.00 ringsteken met sjezen, prijsuitreiking wethouder Molen De Koornbloem Paardeweg 8 stelling-molen, bezichtiging en gratispannenkoeken Werkplaats edelsmid Vlasmarkt 10 kinderen mogen trommelsteentje uit zoeken, gratis losse of gezette stenen toetsen op echtheid Stoomtrein Goes-Borssele Stephensonweg 9 bezichtiging remise en werk zaamheden aan locomotie ven/rijtuigen in werkplaats Galerie De Kaai J.A. van der Goeskade 65 expositie Ambachtscentrum Hollandsche Hoeve Kattendijksedijk 27 demonstraties oude ambachten Wagenmakerij Kattendijkseweg 23 demonstratie oude ambach ten en gereedschappen Galerie "Elf" Kleine Kade 11 expositie schilderijen en bronzen beelden Stichting Houthaven Houthaven openstelling traditionele schepen Huis Hoope J.A. van der Goeskade 69 Woonhuis St. jacobstraat 2 demonstratie plateelschil der, bezichtiging benedenver dieping, Villa Eigen Haard Oostsingel 92 openstelling woonhuis Karel V Turfkade 11 bezichtiging begane grond en kelder f' 's-Gravfnpolder Molen De Korenhalm Korenhalmdijk 11 stellingmolen, draait bij voldoende wind NH Kerk Raadhuisstraat Grijpskfrkf Boerderij 't Munnikenhof Jacob Catsweg 4 erf en tuin geopend, gebouwen zijn gesloten Boerderij Steengrachtsweg 4 bezichtiging schuur Kapel van St. Maarten (Hoogelande) Meinersweg 1 NH Kerk Kerkring 26 fancy-fair en aanwezigheid leden 'Het Walcherse Costuum' in dracht, tevens beklimmen toren mogelijk Groede Optreden dichtersbus Diverse locaties toertocht langs historische markten met optredens NH Kerk Markt Evangelische Lutherse kerk Markt tentoonstelling keramiek, schilderijen, aquarellen Vlaemsch Erfgoed Slijkstraat 1 m useumstraatj e Haamstede Wereldmuziek Slot, diverse locaties 12 t/m 14 september Hospitaalbunker Nieuweweg Slot Haamstede Ring 2 Bewaerschole Weststraat 18 Huize 't Oude Anker Sluispad 2 Hanswffrt Archeologisch monument Kanaalweg 79 rondleidingen in groepen, tevens bezichtiging van siertuin (tegen betaling) mogelijk, 12.00 en 14.00 's-Heer Abtskfrkf Molen De Poel Gerbenesseweg 21 achtkante houten grondzeiler, draait bij voldoende wind 10.00-16.00 NH Kerk Kerkring 's-Heer Arfndskfrkf Molen Nooitgedacht Arendstraat 55, Eindewege stellingmolen, bezichtiging, terras met bolussen/pannen koeken, kraam Zeeuwse Vlegel 13.00-16.00 fietsroute verkrijgbaar Woonhuis Vermetstraat snoepkraam, paard beslaan, nostalgisch kledingwassen Woonhuis Korte achterweg open tuin, decoratie winkeltje en theeschenkerij Woonhuis Slotstraat 26 demonstratie en verkoop keramiek

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 30