i www. scez. nl Cultureel Erfgoed Tholen Korenmolen De Hoop Sint Kruis NH Kruiskerk Schoolstraat 2 Sint Laurens NH Kerk Van 69 Pand Leger des Heils Hoogstraat 20 Notariskantoor f 1 Sint Maartensdiik Gemeentehuis Markt 1/5 expositie schilderijen (17e eeuwse kopieën) Jacoba van beieren, Frank van Borselen en de Oranjes Maartenskerk 1 Sint Philipsland Korenmolen De Hoop Oostdijk 2 achtkante houten grondzeiler NH Kerk Voorstraat Siriansland Openbare basisschool Duiveland Lageweg 13 10.00-15.00 Sluis Boekje Monumentaal West Vlaanderen verkrijg baar in de monumenten Dichtersbus toertocht langs en optreden op de historische markten Stadshuis Groote Markt 1 tentoonstelling 'Van Dale in beeld en woord' Raadskelder (Belfort) Groote Markt 1 Korenmolen De Brak Nieuwstraat stellingmolen Voormalige Hoofdwacht Groote Markt Stadsmuur en vestingwallen Kaai Restanten St. Janskerk Dinsdagstraat Sint Stadspoort Steenen Beer Oostenrijkse grenspalen Kaai Jaagpad Spui Beltmolen Eben-Haëzer Peetersdijk 4 uitleg door molenaar, 10.00-16.00 Stavenisse NH Kerk v.d. Lek de Cle 2 Korenmolen Molendijk 72 ronde stenen grondzeiler Restanten Slot naast watergang Terneuzen Wandeling o.l.v. gids Markt 11 Tekenwedstrijd Voormalig Stadhuis Hoogstraat Grote- of O.L.V. Kerk Molenvlietsetsraat/Markt RK kerk Markt Gasthuiskapel Kerkstraat Veere Twee Momumentenfietsroutes verkrijgbaar bij VVV Oudestraat 28 Museum De Schotse Huizen Kaai 25 tentoonstelling 'Noodboerderijen op Walcheren Stadhuis Markt 5 tevens museum De Vierschaar 11.30-12.30 gesloten S.O.W. Kerk Kapellestraat 27 hele dag orgelspel Grote Kerk Oudestraat 26 mogelijkheid tot beklimming van de toren 11.00-17.00 Winkel Markt 37-39 woonhuis niet te bezichtigen Vlissingen Museumbus Vlissingen- Middelburg opstapplaats bij halte "Iguana" aan Bellamypark Stichting Behoud Hogaars Hoek Dishoeckstraat/ Glacisstraat Bezichtiging 'monumentale schepen', bij geschikt weer kunnen tochtjes gemaakt worden in de haven T immerfabriek Op KSG-terrein, ingang via portiersingang aan de Van Dishoeckstraat/Glacisstraat vertrekpunt boottochten Stichting Behoud Hoogaars Gemeentearchief Hellebardierstraat 2 tentoonstelling Cees van der Burght Beursgebouw Beursplein 11 Cornelia Quackshofje (Zee manserve) Korte Zelke 24-66 Willem III-Kazerne Oranjestraat Gevangentoren Boulevard de Ruyter 1a gelegenheid tot beklimmen toren, tevens fotopresentatie Kerkgebouw Apostolische Zendinggemeente Wrktraat 23 St. Jacobskerk toren Oude Markt gelegenheid beklimmen toren, diverse activiteiten 10.45-16.15 toren geopend Schietsportvereniging De Fles Rondeel, tussen Voorhaven en Jachthaven kanonschieten met antieke kanons 13.30 Woonhuis bellamypark 23 Oranjemolen Bunker aan de Oranjedijk Vrouwenpolder NH Kerk Fort den Haakweg 2 Hof Arendshorst Rijkebuurtweg 12 De rijk versierde hal van de woning is open Waarde NH Kerk Raadhuisstraat 15 Molen de Hoed Haven- oordseweg open standerd molen, draait bij voldoende wind, fotopresentatie Waterlandkerkie Gratis Boekje Monumentaal West- Vlaanderen NH Kerk Molenstraat Wemeldinge NH Kerk Molenstraat rondleidingen (voor en achter het orgel), orgelspel Korenmolen De Hoop Westelijke Kanaalweg stellingmolen, draait bij voldoende wind Vliedberg Nabij NH Kerk Boerderij Dorpsstraat 71 in het voorhuis enkele dames in klederdracht Woonhuis met fruithandel Wilhelminastraat 1 Boerderij 'Schoudee' Schoudeeweg 3 WESTDORPE Zwarten-hoekse Zeesluis einde Graaf Jansdijk (Zwartenhoek) ^10.00-15.00 Museum St. Oud Westdorpe Graaf Jansdijk B 50 14.00-17.00 Westkapelle Vuurtoren Zuidstraat 1 toren kan worden beklommen Molen De Noorman ingang 1 stellingmolen, tevens museum van Vereniging De Zeeuwse Molen, tentoonstelling oud molengereedschap, uitleg door molenaar, draait bij voldoende wind Polderhuis Zuidstraat 154-156 tentoonstelling oude kaarten Wissenkerke Molen de Onderneming Ooststraat 28 stellingmolen Wolphaartsdiik Boerderij Van Strien Van Strienweg 4 oude tractoren en werktuigen op het erf, koffie en cake door plattelandsvrouwen Wolphaartsdijk Yerseke Fietsroute langs monumen ten gemeente Reimerswaal en Yerseke Moer af te halen bij VVV in Voormalig Gemeentehuis Kerkplein 1 Start van rondleidingen met gids bij VVV kantoor, naar NH Kerk en oesterputten 11.00, 13.00 en 15.00 NH Kerk Kerkplein 5 OOsterschelde Museum Kerkplein 5 gratis toegang IJzendiike Dichtersbus toertocht langs historische markten met optredens Molen Biestraat 18 stellingmolen NH Kerk Kerkstraat Streekmuseum Markt 28 tentoonstelling Ravelijn Pad langs boulevard Zaamslag Boerderij Eben Haëzer Koning Willem Hl-weg 4 10.00-16.00 Zierikzee Demonstratie oude streek- drachten diverse locaties Wereldmuziek diverse loca ties 12 t/m 14 september Rondrit Paardentram info VVV kantoor, Nieuw Haven 7 Nieuwe Kerk Kerkplein 1 expositie geschiedenis van de kerk, tweemaal optreden Stichting Historische Spelen Evangelisch Lutherse Kerk Gat van west noord westen 4 St. Willibrorduskerk Hoge Molenstraat 86 10.00-16.00, tentoonstelling kerkelijke gebruiksvoorwer pen en kleding Gasthuiskerk Havenplein 17 orgelspel en dwarsfluit Burgerweeshuis Poststraat 45 Museumhaven Zeeland Oude Haven expositie historische schepen, oude werktuigen Maritiem museum 's- Gravensteen Mol 25 demonstratie modelbouw mosselschepen, kinderspeurtocht Stadhuismuseum Meel- straat 6 kinderspeurtocht, presentatie streekdrachtenver- eniging 'De Arke' Stadhuis Meelstraat 8 Bakkerijmuseum Om den Broode Poststraat 11 Molen De Hoop Lange Nobelstraat 09.00 12.00, stellingmolen Molen Den Haas Bolwerk 1 stellingmolen St. Lievens Monstertoren (Dikke Toren) Balie St. Jacobshofje Vismarkt Zuidhavenpoort Oude Haven N oordhavenpoort •Oude Haven loka project: o.a. hout en keramische objecten Nobelpoort Grachtweg poppentheater Vismarkt St. Domusstraat demonstratie traditionele visafslag, 10.00-16.00 Zonnemaire NH Kerk Prof. Zeeman straat 2 10.00-16.30 Molen De Korenbloem Molendreef 5 stellingmolen Zoutelande Hof Groot Werendijke Werendijke 12 alleen schuur te bezichtigen Molen Molenweg 39 ronde stenen grondzeiler, uitleg door molenaar, gesloten 12.00-13.00 Catharinakerk Willibrordusplein 1-3 orgelspel 10.00-16.00 ZUIDDORPE RK Kerk H. Maria ten Hemelvaart Dorpsplein 1 12.00-17.00 ZUIDZANDE Gratis boekje Monumetaal West- -Vlaanderen Bergmolen Sluissedijk 7 Met dank aan: De bovenstaande informatie is verzameld met medewer king van de landelijke Stichting Open Monumen tendag, de plaatselijke Open Monumentendag-comités, gemeenten, kerkbesturen, molenaars en VVV-kantoren. Hun medewerking heeft Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland zeer op prijs gesteld. De provinciale coördinatie van de Open Monumenten dag is mede mogelijk gemaakt door de Provincie Zeeland in het kader van het Stimuleringsprogramma Cultuurparticipatie 2001 - 2004. Colofon Special Open Monumenten dag is een uitgave van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. contactpersoon Tony Veenstra foto 's Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en OMD- comités Zeeland ontwerp decreet, Middelburg druk Verhage Zoon, Middelburg Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland Postbus 49 4330 AA Middelburg Bezoekadres Groenmarkt 13 Telefoon 0118-670870 Fax 0118-670880 E-mail info@scez.nl Ondanks de grote zorgvul digheid waarmee wij deze lijst hebben samengesteld, kunnen zich wijzigingen voordoen, waarvoor wij niet aansprakelijk zijn. Bezoek voor actuele en meer gedetailleerde informatie onze website:

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 32