!ll JKf 11111] SCEZpresse KORTelings Aanstelling personeel Uit dienst ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN Als centraal aanspreekpunt voor het cultureel erfgoed in Zeeland, hecht de SCEZ veel belang aan het inventariseren, registreren en documenteren van cultureel erfgoed. Zonder kennis over wat er (nog) is, is het niet goed mogelijk om verantwoorde keuzes te maken over bijvoorbeeld het behoud van het cultureel erfgoed. Vandaar dat de SCEZ graag uitvoering geeft aan projecten als de Actualisering van de Archeologische Monumentenkaart en MUSIP. Het project Actualisering Archeologische Monumentenkaart is op 1 september van dit jaar van start gegaan. Binnen een tijdsbestek van twee jaar zullen een negentigtal locaties met een archeologische betekenis worden onderzocht en van een waardering worden voorzien. De Archeologische Monumenten Kaart is voor overheden een belangrijk hulpmiddel voor het toetsen van het beleid in het kader van bijvoorbeeld ruimtelijke ordening. Het project MUSIP is nog in zijn voorbereidings fase. De start vindt waarschijnlijk dit jaar nog plaats. Het project is gericht op de registratie van museumvoorwerpen. Deze worden niet per voorwerp geregistreerd, maar per deelcollectie. Hierdoor is het mogelijk relatief snel zicht te krijgen op de aard en de omvang van de 'Collectie Zeeland', voorzover die door de Zeeuwse musea wordt beheerd. De SCEZ hecht als centraal aanspreekpunt evenzeer belang aan het centraal melden van bedreigd cultureel erfgoed. Is die mogelijkheid er niet, kan er ongemerkt meer erfgoed verdwijnen dan ons lief is. We lopen dan zelfs het risico dat we niet eens meer weten wat er precies is verdwenen! De SCEZ juicht het toe als overheden, organisaties en ook particulieren contact met haar opnemen, zodat eventueel maatregelen kunnen worden getroffen. Voor het derde achtereenvolgende jaar alweer coördineert de SCEZ de Open Monumentendag in Zeeland. Dit jaar valt de Open Monumentendag in het weekend van 13 en 14 september. Houdt u er echter rekening mee dat in Zeeland verreweg de meeste monumenten uitsluitend op zaterdag te bezoeken zijn. In de special vindt u alle informatie over de opengestelde monumenten handig op plaatsnaam gerubriceerd. Het thema van de Open Monumentendag is Boerenbouw en dat sluit aan op 2003 Jaar van de Boerderij. Een bezoekje aan een van de prachtige Zeeuwse boerderijen ligt dan voor de hand! Wim Scholten directeur Henk van Leeuwen, servicemedewerker Henk van Leeuwen (1950) is al elf jaar in dienst van de Provincie Zeeland. Met een maritiem verleden als matroos/ kanonnier heeft hij ook bij de provincie al op meerdere plaatsen aangelegd. In 1992 begon hij als bode/onder- houdsman bij de directie Ruimte, Milieu en Water, vervolgens was hij kanaalkantonnier bij de directie Infrastructuur en Vervoer en daarna portier/bewaker bij de inmiddels opgeheven PSD (Provinciale Stoombootdiensten). Hij heeft een technische opleiding gevolgd in de richting metaal en timmerman nieuwbouw. Henk is per 1 april 2003 vanuit de Provincie Zeeland gedetacheerd bij de SCEZ. Miek Geerts, beleidsmedewerker archeologie Miek Geerts (1977) studeerde geschiedenis en archeologie aan de Universiteit van Gent. Nog tijdens deze studie werd zij lid van het communicatieteam bij de Westerschelde-tunnel. Met de opening van de tunnel zat haar taak als publieksvoorlichter in het Tunnel centrum er op en kwam zij in dienst van de Provincie Zeeland als beleidsmedewerker archeologie. Zij neemt na haar inwerkperiode alle taken op het gebied van provinciale beleids ontwikkeling, -advisering en -toetsing over van de provinciaal archeoloog, Robert van Dierendonck. De hieruit voortvloeiende uitvoerende taken, zoals het opstellen van programma's van eisen en begeleiding van archeologisch (voor)onderzoek blijven de taak van de provinciaal archeoloog. Omdat alle archeologische data en expertise bij de SCEZ ondergebracht zijn, is Miek vanaf 1 juli regelmatig bij de SCEZ aanwezig. Nathalie de Visser, projectarcheoloog Nathalie de Visser (1973) gaat als projectarcheoloog de komende twee jaar de terreinen van Archeologische Betekenis op de huidige Archeologische Monumenten Kaart (AMK) van Zeeland en nog een aantal andere terreinen voor de geactualiseerde AMK van Zeeland waarderen. Zij studeerde kunstwetenschappen en archeologie aan de Universiteit van Gent en is afgestudeerd in de provinciaal-Romeinse archeologie. Na een baan bij SOB research, waar zij o.a. boorprojecten uitvoerde, assistentie verleende bij archeologische onderzoeken en rapportages opstelde, heeft zij voor een korte periode bij RAAP B.V. gewerkt. Nathalie is aangesteld als projectarcheoloog bij de Provincie Zeeland en per 1 september gedetacheerd bij de SCEZ. Piet Roelse, monumentenwachter Piet Roelse (1938) is van huis uit timmer man. Hij haalde achtereenvolgens het gezeldiploma en het meester- diploma timmeren. Tot in de jaren zeventig werkte hij bij verschillende aannemers en bekwaamde zich onderwijl in het restauratie werk. In december 1977 maakte hij de overstap naar de monumenten- wacht Zeeland en ging hij aan de slag als eerste monumentenwachter. Piet heeft in de afgelopen 26 jaar met zijn inzet, enthousiasme en kennis van zaken een belangrijke impuls gegeven aan de ontwikkeling van de monumentenwacht in Zeeland. Op 1 september bereikte hij de pensioengerechtigde leeftijd van 65 jaar. Zeeuws Erfgoed 3

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 3