40.000 ansichten in Zeeuwse Bibliotheek 7| .«CH,».».» GESCHIEDBEOEFENING MONUMENTENWACHT MUSEA Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Arnemuiden ca. 1910. (collectie Zeeuws De prentbriefkaart vertelt ons duizenden dingen over het topografische, historische en artistieke aspect van de samenleving. Voorstellingen met nostalgische landschap pen, karakteristieke portretten, klederdrachten, idyllische dorpen en straten, vaak voorzien van een boodschap. Het Zeeuws Documentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek beheert en ontsluit een omvangrijke collectie van zon 40.000 Zeeuwse prentbriefkaarten. Talloze onderwerpen zijn vastgelegd op deze kaart. De oudste ansicht dateert uit ca. 1850, kaarten van vandaag de dag zijn eveneens aanwezig. Regelmatig gaan medewerkers in de provincie opzoek naar oude en nieuwe ansichten om de verzameling aan te vullen. De collectie wordt eveneens gecompleteerd door ruiling en schenkingen. Uiterlijke kenmerken, datum en plaats van opname, inhoudelijke aspecten en documentaire waarde zijn hierbij van belang. Om het origineel te handhaven, maar vooral om de ansichten toegankelijker te maken voor het publiek, gaat de Zeeuwse prentbriefkaart digitaal. Op dit moment wordt er hard gewerkt om alle ansichten in Beeldbank Zeeland, het digitale beeldarchief van de Zeeuwse Bibliotheek, op te nemen. Uiteindelijk zullen alle kaarten, van Aagtekerke t/m Zuidzande, via www.zeeuwsebibliotheek.nl te zien zijn. Tot die tijd zijn alle ansichtkaarten te bekijken in het Zeeuws Documentatiecentrum, op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Documentatiecentrum). Axel ca. 1920 (collectie Zeeuws Documentatiecentrum). Visverkoopsters met manden en juk voor het stadhuis Middelburg (Arnemuidse dracht) (collectie Zeeuws Documentatiecentrum). Mieke Meijer medewerker Zeeuws Documentatiecentrum 0118-654338 m.meijer@zeeuwsebibliotheek.nl Openingstijden maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 17.30-21.00 uur 10.00-21.00 uur 10.00-13.00 uur Bruinisse Havens, ca. 1910 (collectie Zeeuws Documentatiecentrum). AXEL. H. K. Kérk mét School. Zeeland. Wat Hauengeziehl, Bruiniss^ Zeeuws Erfgoed 10

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 10