Inhoudsopgave Colofon Wie zit waar? Stichting r"W Cultureel 1 «BTCfi Zeeland Zeeuws Erfgoed 2 ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN 3 SCEZpresse 3 KORTelings ARCHEOLOGIE 4 Project waardering archeologische terreinen van start Schimmelproject Provinciaal Archeologisch Depot 5 Verdwenen Cultuurlandschappen in het grensgebied van Nederland en Vlaanderen 6 Onderzoek en meldingen Project Verdronken Dorpen 7 Archeologische Werkgemeenschap Nederland Archeologisch spreekuur en vondstmeldingen GESCHIEDBEOEFENING 8 Van de consulent 9 2003 jaar van de Boerderij Adressen heemkundige organisaties Spreekuur consulent regionale geschiedbeoefening 10 40.000 ansichten in Zeeuwse Bibliotheek MONUMENTENWACHT 11 Zeeuwse opening monumentendag 2003 succes 12 Wonen en werken in een monumentale boerderij MONUMENTENZORG 14 Landelijke evaluatie steunpunten Actualiteit Ontwikkelingen in Renesse 15 Contactavond Cultuurhistorische Waardenkaart Oude Sloelijn Molenruilbeurs MUSEA 16 18 Nieuws van musea Museumrondje De Meestoof in Sint-Annaland STREEKTALEN 20 22 Van de consulent Migratie Courant BEHOUD EN BEHEER 23 Project Koud Kunstje afgerond 24 MOnuMENTaal Foto omslag: Een in scène gezet nieuwjaarstafereeltje op een prentbriefkaart. De kaart stamt uit 1900 en toont een groepje kinderen in de juiste streekdracht van die tijd. Het is een ingekleurde zwart-witfoto. Te zien is ook de 'outvumme' of 'outvimme': een stapel brandhout voor de kachel of de bakoven. Achter op de kaart staat: "Algemene Postvereeniging". Dit predikaat mocht op de kaart worden vermeld, mits adres en afzender op de juiste plaats waren geschreven. (collectie Zeeuws Documentatiecentrum). Zeeuws Erfgoed is een uitgave van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en verschijnt vier keer per jaar. Deze nieuwsbrief informeert over nieuws en achtergronden van uit de werkvelden Archeologie, Geschiedbeoefening, Monumentenwacht, Monumentenzorg, Musea en Streektalen. Abonnementen en adreswijzigingen alleen schriftelijk via postbus 49 o.v.v. Zeeuws Erfgoed. redactie Aad de Klerk, David Koren, Jan Kuipers, Wim Phaff, Josien Pootjes, Wim Scholten, Veronique De Tier en Tony Veenstra eindredactie Saskia Buitenkamp, Aad de Klerk, Jan Kuipers en Aafke Manni foto's Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, tenzij anders vermeld opmaak decreet, Middelburg druk Verhage Zoon, Middelburg Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland Postbus 49 4330 AA Middelburg Bezoekadres Groenmarkt 13 Telefoon 0118-670870 Fax 0118-670880 E-mail info@scez.nl Internet www.scez.nl Zeeuws Erfgoed jaargang 2 nr. 4 december 2003 - Agenda december 2003 - Special nr. 6 Erfgoededucatie 2 - Special nr. 7 Maritiem erfgoed in Zeeland december 2003 - Zeeuws Archief Nieuws nr. 20 - Folder Zeeuwse Bibliotheek/ Zeeuws Documentatiecentrum Aan dit nummer werkten mee Hans Bostelaar, Lineke Broos, Saskia Buitenkamp, Robert van Dierendonck, Liesbeth van der Doe-van der Geest, Leida Goldschmitz-Wielinga, Willem Heijbroek, Henk Hendrikse, Hans Jongepier, Bonnie Joosse, Aad de Klerk, Dicky de Koning-Kastelijn, David Koren, Jan Kuipers, Aafke Manni-Bij de Vaate, Ramon de Nennie, Wim Phaff, Josien Pootjes, Peter Priester, Adri Quaak, Erik van Rossum, Wim Scholten, George Sponselee, Veronique De Tier, Wil Valckenier von Geusau-Brouwer, Tony Veenstra, Nathalie de Visser, Arco Willeboordse en Rinus Willemsen. Aanlevering van kopij Voor het volgende nummer en/of reacties op deze nieuwsbrief bij voorkeur digitaal tot 19 januari 2004, zeeuwserfgoed@scez.nl of via postbus 49, 4330 AA Middelburg o.v.v. kopij Zeeuws Erfgoed. Locatie Groenmarkt 13, Middelburg Tel. 0118-670870 Armeniaans Schuitvlot 1, Middelburg Tel. 0118-623732 Achter de Kerk 2-4, Nieuw- en Sint-Joosland Tel. 0118-606140 Werkveld Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland Archeologie (beleid en documentatie) Behoud (consulent) Educatie (consulent) Geschiedbeoefening (consulent) Monumentenwacht (beleid en administratie) Musea (consulent) Streektalen (consulent) Archeologie (depot) Monumentenwacht (depot)

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 2