KORTelings Aanstelling personeel ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN In november bereikte de SCEZ een nieuwe mijlpaal in haar nog jonge bestaan. Op 3 november opende het Tweede Kamerlid de heer ing. J. Geluk de tentoonstelling 'Ploegens en Maaiens'. Met de opening werd tevens de tentoonstellingsruimte van gebouw De Burg ingewijd. De tentoonstelling gaat over kleine bedrijfskaartboekjes, waarin de ligging en de omvang van boerderij en (omliggende) percelen zijn opgetekend. Het betreft een bijzondere vorm van cultureel erfgoed waarover nog weinig bekend was. De tentoonstelling wordt begeleid door de publicatie Ploegens en maaiens. De Zeeuwse boerderij te boek gesteld. De SCEZ zal met regelmaat tentoonstellingen over het Zeeuwse culturele erfgoed organiseren. De volgende in de rij gaat over glas uit de Late Middeleeuwen. De start van het Steunpunt Monumentenzorg in november was evenzeer een mijlpaal. Het steunpunt zal zich onder andere gaan bezighouden met het adviseren en ondersteunen van gemeenten. Begonnen wordt met de opzet van een bouwplanoverleg en een ruimtelijk planoverleg. Zeeuws Erfgoed is deze keer voorzien van twee specials. Dat is nog niet eerder voorgekomen, maar met de lange winteravonden in het vooruit zicht is wat extra leesvoer natuurlijk nooit weg. Eén special is gewijd aan het maritieme erfgoed van Zeeland. Er is onder andere informatie in opgenomen over de verschillende organisaties die bij het door de SCEZ ondersteunde Platform Maritiem Erfgoed Zeeland zijn betrokken. Gedeputeerde voor cultuur de heer drs. H. van Waveren schreef het voorwoord voor deze special. De andere special gaat over de projecten en activiteiten die door de SCEZ, vaak samen met andere organisaties, op het gebied van de erfgoededucatie worden ontwikkeld en uitgevoerd. Eerder, in september vorig jaar, verscheen een eerste special over erfgoededucatie. Het onderwerp is en blijft van belang. Bestuur en medewerkers van de SCEZ wensen u tenslotte veel leesplezier, goede dagen en een voorspoedig 2004. Wim Scholten, directeur Erik van Rossum, projectmedewerker museumregistratie Erik van Rossum (1966) is in 1993 afgestudeerd aan de Reinwardt-Academie. Vanaf 1996 was hij vier jaar parttime conservator/beheerder in Zierikzee. Daarna werkte hij bij Museum Meermanno- Westreenianum en Gerlach Art-Packers. Op dit moment werkt hij drie dagen per week als projectmedewerker collectieregistratie bij het Schielandhuis in Rotterdam. De overige dagen werkt hij voor de SCEZ als projectmedewerker museumregistratie voor een periode van voorlopig een half jaar. Zijn werk bestaat uit het 'toetsen' van musea aan de landelijk vastgestelde criteria waaraan een museum moet voldoen. Aan de hand hiervan kan de SCEZ musea begeleiden en ondersteunen bij hun aanmelding voor opname in het Nederlands Museumregister. De Zeeuwse musea die zich indertijd voor opname in het Museumregister hebben aangemeld, zijn inmiddels aangeschreven. Op dit moment worden twee musea actief ondersteund. Erik is per 1 september 2003 aangesteld. David Koren, coördinator monumentenzorg David Koren (1971) gaat zich als coördinator monumentenzorg bezighouden met het opzetten van het Steunpunt Monumentenzorg Zeeland in het kader van het landelijke steun puntennetwerk van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Het steunpunt heeft de taak om de Zeeuwse gemeenten praktisch te ondersteunen bij de uitvoering van wettelijke taken op het gebied van monumentenzorg. Daarnaast krijgt het steunpunt een platform functie voor de bij monumentenzorg betrokken partijen. David studeerde sociale geografie aan de Universiteit Utrecht. Na zijn opleiding werd hij Projectcoördinator Gemeentelijke Monumenten bij de Gemeente Maastricht. De aanstelling is vooralsnog tijdelijk, tot 1 januari 2005. Dit heeft te maken met de landelijke evaluatie van de steunpunten en de convenanten die tussen het rijk en de provincies moeten worden afgesloten. David is vanaf 1 november 2003 in dienst. Leo Adriaanse, sectorhoofd OAenO/museumconsulent Op 1 februari 2004 treedt Leo Adriaanse in dienst bij de SCEZ als sectorhoofd Ontwikkeling, Advisering en Ondersteuning/ provinciaal museumconsulent. Leo is sinds 1996 directeur/conservator bij het Stadsmuseum en de Kasteeltoren IJsselstein. In de afgelopen zeven jaar zette hij het IJsselsteinse Stadsmuseum nadrukkelijk op de kaart. Zo organiseerde hij tentoonstellingen die landelijk de aandacht trokken en liet hij het Stadsmuseum deelnemen aan lokale culturele initiatieven. Ook gaf hij de afgelopen jaren leiding aan het Comité Open Monumentendag, waarbij hij onder andere historische legerkampementen naar IJsselstein haalde. Toe aan een nieuwe uitdaging, is Leo vanaf de aankomende februarimaand te vinden op De Burg, de vestiging van de SCEZ in Middelburg. In het land van zijn voorvaderen zal hij invulling gaan geven aan de functie van museum consulent en sectorhoofd. Een dubbele taak, die hij - ook deze keer - weer slagvaardig zal oppakken! Zeeuws Erfgoed 3

Zeeuws Erfgoed | 2003 | | pagina 3