Ontdek de Zeeuwse Musea tijdens het Nationaal Museumweekend (of daarna) MUSEA S Nieuwe aanwinsten collectie museum Stoomtrein Goes-Borsele ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGiVl U S EASTREEKTALEN Op 17 en 18 april is er weer een Nationaal Museumweekend. Thema dit jaar is 'De kunst van het vertellen'. Het is een mooie gelegenheid om weer eens een paar van die bijzondere Zeeuwse musea te selecteren voor een bezoek. Ze zijn veelal gratis toegankelijk tijdens dit weekend (let wel op de openingstijden: niet alle musea zijn het gehele weekend geopend). In die musea 'vertellen' de vele voorwerpen hun eigen verhaal en in sommige gevallen wordt er nog bij verteld ook. Ter gelegenheid van het Museumweekend is in de deelnemende musea het boekje 'Museumdingen' verkrijgbaar, met verhalen bij objecten van zon twaalf bekende Nederlanders. Wie na dit weekend de smaak van het museumbezoek weer te pakken heeft, kan de nieuwe Zeeuwse Museumfolder meenemen, die (naar verwachting) vanaf het Museumweekend beschikbaar is. In januari 2004 heeft de SGB twee oude ketelwagens verworven van DSM (voorheen Gist- en Spiritusfebriek te Delft), die hebben gediend voor het vervoer van spiritus. Ook nieuw is een 83 jaar oud NS-rijtuig uit de voormalige DDR. De Nederlandse bagagewagen met Duitse opschriften op het goederenemplacement in Aschersleben (foto museum Stoomtrein Goes-Borsele). Door Ons Gedaen, de langste merklap ter wereld, geborduurd door meer dan 200 Zeeuwen was in januari en februari te zien in het Belgische Overpelt. In de vier weken dat de merklap was tentoongesteld zijn er 4.000 bezoekers geweest. Daarmee was de tentoonstelling een groot succes. Het 'geborduurde Zeeland' blijkt velen te boeien. De SCEZ zoekt nu naar mogelijkheden om Door ons Gedaen semi-permanent te exposeren. Zou het toekomstige Leisure Park ZEP in de Middelburgse wijk Mortiere iets zijn Jeanette Dreesen midden) was de initiator van de tentoonstelling Door Ons Gedaen in cultuur centrum Palethe in Overpelt. Zij staat hier te midden van enkele borduursters die de tentoonstelling op 10 februari bezochten. Zeeuws Erfgoed 17

Zeeuws Erfgoed | 2004 | | pagina 17