Kleine archeologen aan het werk Tip: www.datbewarenwe.nl ERFGOEDEDUCATIE De broertjes en Lennart lijmen scherven in de Nobelpoort in (foto Dirk-Jan Gjeltema). Tip: De glastentoonstelling is ook voor schoolgroepen te bezoeken! Tijdens de kerstvakantie konden belangstellenden een kijkje nemen in de Nobelpoort te Zierikzee. Hier was een tentoonstelling ingericht van de archeologische vondsten die tijdens het bodemonderzoek in de Korte Nobelstraat en in de Steiltjesstraat waren opgegraven. Archeomedia, het bedrijf dat het archeologisch onderzoek in opdracht van de gemeente verrichtte, had het initiatief genomen voor deze tentoonstelling. Leden van de Archeologische Werkgemeenschap Nederland (AWN) verleenden hun medewerking aan het onderzoek en aan de tentoonstelling. De SCEZ was gevraagd educatief materiaal te leveren. Kinderen konden tijdens het bezoek aan de tentoonstelling zelf werken met archeologische voorwer pen. In de speciaal ingerichte jeugdhoek kon 'een beer put' onderzocht worden. De beerput bestond uit een bak met zand, waarin aardewerk scherven, botten, munten en zaden zaten. Ook konden de kinderen proberen scherven in elkaar te passen en te lijmen. De broertjes Martijn (7) en Lennart (6) wonen zelf vlak bij de graafputten. Nadat ze wekenlang de werkzaamhe den vanachter de hekken hadden kunnen volgen, konden ze nu zelf 'archeoloogje' spelen. Het door de SCEZ uitgeleende materiaal maakt deel uit van het pilot-project 'Collecties Onderweg'. Middeleeuws en later glas uit het bodemarchief van Kust-Vlaanderen en Zeeland 17 februari - 14 mei 2004 Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland Groenmarkt 13 Middelburg maandag - vrijdag 9.00 - 17.00 uur Zeeuws Erfgoed 23

Zeeuws Erfgoed | 2004 | | pagina 23