SCEZpresse KORTelings Aanstelling personeel In dienst Uit dienst ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN Dit jaar zal de nieuwe cultuurnota van de provincie voor de jaren 2005-2008 worden vastgesteld. Inmiddels is de startnotitie van Cultuur continu in Provinciale Staten aan de orde geweest en wordt er hard gewerkt aan de ontwerpnota. De procedure die voor de totstandkoming van de nieuwe cultuurnota wordt gevoerd biedt de betrokken organisaties en burgers legio mogelijkheden om te reageren. En dat is goed. Cultuur is nu eenmaal bij uitstek iets dat beleefd wordt, iets dat deel uitmaakt van de samenleving. Dat geldt in versterkte mate voor het onderdeel cultureel erfgoed. De term, toch al zo lastig om te definiëren, blijkt overigens aan enige inflatie onderhevig. Gezien het veelvuldige gebruik ervan is er tegenwoordig weinig meer dat niet als cultureel erfgoed kan worden beschouwd. Cultureel erfgoed als modieuze bezweringsformule voor politieke en maatschappelijke acceptatie? Het lijkt er soms wel op. Wat natuurlijk onverlet laat dat het 'echte' erfgoed de komende jaren wel enige versterking kan gebruiken. Versterking dan vooral waar het gaat om samenhang, selectie, behoud en ontsluiting. De SCEZ zal daar in haar beleid en in haar werk de komende tijd duidelijke accenten bij gaan leggen. Als herkenbaar motto voor de nieuwe beleidsperiode is gekozen voor 'Zicht op erfgoed'. Daarbij gaat het om zichtbaarheid in letterlijke én in figuurlijke zin. In letterlijke zin door te laten zien wat er in Zeeland aan waardevol erfgoed is. Dit gebeurt onder andere via Zeeuws Erfgoed, internet, tentoonstellingen en educatieve programma's. Maar ook de zichtbaarheid in figuurlijke zin is van belang. De positie van het erfgoed in economisch en sociaal-maatschappelijk opzicht is namelijk nog onderbelicht, terwijl daar toch duidelijke kansen liggen. Door projecten en activiteiten op dit vlak te initiëren, bijvoorbeeld op het gebied van het erfgoedtoerisme, wil de SCEZ de komende jaren daarin verbetering aanbrengen. Vanaf 1 februari jongstleden, de datum van indiensttreding van het nieuwe sectorhoofd OAenO/provinciaal museumconsulent is de formatie van de SCEZ voor het eerst sinds de oprichting in 2001 op sterkte. In 2004 en volgende jaren zal daarom met volle kracht kunnen worden gewerkt aan meer 'Zicht op erfgoed'! Vergeet u tenslotte niet om de prachtige tentoonstelling 'Glas van vissers, kooplui, monniken en heren' in de expositieruimte van De Burg te bezoeken. Niet eerder waren deze bijzondere en in enkele gevallen unieke Zeeuwse en Vlaamse glasobjecten voor het publiek te bezichtigen! Wim Scholten, directeur Irén Meulmeester, adminis medewerkster monumentenzorg Irén Meulmeester (1968) is per 1 december 2003 voor 16 uur per week werkzaam bij het steunpunt monumentenzorg Zeeland. Zij ondersteunt de coördinator van het steunpunt (David Koren) op administratief-secretarieel gebied. Irén heeft bijna 17 jaar als administra tief- en automatiseringsmedewerkster bij de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland (PSD) gewerkt. Tot 1 mei 2004 werkt ze nog een aantal uren per week bij de PSD om haar laatste taak daar af te kunnen ronden. Door haar werk bij het steunpunt monumen tenzorg zal ze als notuliste aanwezig zijn bij de bouw- en ruimtelijke planoverleggen met o.a. de gemeenten, de provincie en de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Deze overleggen zullen in de loop van 2004 door het steunpunt georganiseerd gaan worden. Verder zal ze vooral achter de schermen actief zijn. Paul Voskamp, medewerker ICT Paul Voskamp verrichtte in 2001 zijn eerste werkzaamheden voor de SCEZ. Toen ging het om de samenvoeging van enkele bestaande adresbestanden tot een nieuw, centraal adresbestand. Vanaf 1 december van dat jaar werd Paul via Lété bij de SCEZ gedetacheerd en hield hij zich als medewerker ICT bezig met gebruikersondersteuning, netwerkbeheer, applicatie-ontwikkeling en applicatiebeheer. Hij deed dat met verantwoordelijkheidsgevoel en een prettig soort van vasthoudendheid. Er waren geen problemen -klein of groot- die Paul uit de weg ging! Hij probeerde altijd wel een oplossing te vinden. De SCEZ had Paul graag als medewerker willen behouden, maar de detacheringsoverenkomst kon helaas niet worden gecontinueerd. Edwin de Vries, 2e monumentenwachter Medio februari heeft Edwin de Vries (1973) zijn werkzaamheden als 2e monumenten wachter bij de SCEZ verruild voor die van bouwkundig opzichter 'restauraties' bij het architectenbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft. Edwin was sinds januari 1999 als monumentenwachter werkzaam. Naast de vele cursussen die Edwin via de Federatie Monumentenwacht Nederland heeft gevolgd, heeft hij in 2002 ook de MTO-opleiding Restauratiemedewerker met goed gevolg afgesloten. De afgelopen jaren heeft hij als monumentenwachter circa 800 monumenten bezocht en (mede) geïnspecteerd. Het laatste jaar heeft hij zich geregeld beziggehouden met het schrijven van inspectierapporten. Wij wensen hem bij het architectenbureau én in zijn verder loopbaan veel succes toe. De monumentenwachters zullen hem vast nog wel eens tegen komen op of nabij een van de vele monumenten die Zeeland rijk is! Zeeuws Erfgoed 3

Zeeuws Erfgoed | 2004 | | pagina 3