ERFGOED EDUCATIE en andere onderdelen kunnen, afhankelijk van het thema en de daarbij bijbehorende voorwerpen, vervangen worden door ander expositie- of onderzoeksmeubilair. Keuze voor de HistOtheek De Histotheek is een collectie museale voorwerpen, die vanuit een aantal musea door scholen geleend kan worden. Het voorwerp wordt samen met een 'couveusevitrine' uitgeleend. Leerlingen kunnen door gaten in de glazen kap van de vitrine, het voorwerp aanraken. Doordat het voorwerp veilig in de vitrine staat, op een 'kussentje', is de kans op beschadigen of breken zo klein mogelijk gemaakt. Bij de vitrine wordt een 'ontdekkaart' geleverd, waarop vragen staan, die de leerlingen bij het voorwerp kunnen stellen. De deelnemende musea zijn: Stadhuismuseum in Zierikzee, Historisch Museum De Bevelanden in Goes, Maritiem MuZEEum in Vlissingen en Archeologisch Museum in Aardenburg. De uitleen Voor het huren van de Erfgoedmobiel en de Histotheek kunnen scholen contact opnemen met de SCEZ. De opdrachten die gemaakt zijn bij deze twee onderdelen van het project 'Collecties Onderweg', zijn geschikt voor groep 7 en 8 van het primair onderwijs en voor de eerste twee klassen van het voortgezet onderwijs. De Erfgoedmobiel wordt het komende schooljaar binnen de Cultuurmenu's ingezet en ook via het 'gezamenlijk aanbod' van de provinciale culturele instellingen: 'Prima Cultuur'. De Erfgoedmobiel kan voor één week of langer gehuurd worden. Zeeuws Erfgoed 27 Dit jaar is het 400jaar geleden dat West-Zeeuws- Vlaanderen door prins Maurits van Nassau werd veroverd Dit Mauritsjaar ging op 15 mei vanstart in IJzendijke met een heropvoering van de 'Slag bij IJzendijke'. Voor één keer troffen de cavelerie, infanterie en artillerie van de Staatse en Spaanse legers elkaar weer op de linie, midden op het Marktplein te IJzendijke. Met kanonnen, musketten en pieken werd een waar schouwspel opgevoerd en kwam de geschiedenis voor even tot leven.

Zeeuws Erfgoed | 2004 | | pagina 27