STREEKTALEN Zeeuws Erfgoed 29 ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEA- deden en wat er toen gebeurde? Zo begint het soms, een begin van een verhaal. Ook al zijn ze in 't Kerkje vertrouwd met vertelavonden, toch was de Vertelkring Midden-Zeeland aangenaam verrast met de grote opkomst. De hoge temperaturen hadden de luisteraars niet weggehouden, zoals ze een beetje hadden verwacht. Verkleed piraten leren de kinderen de omgeving rond de schaapskooi kennen. Adrie Quaak in zijn mooie boerenpak. van de als piraat verklede kinderen. Op het einde sloot Lydia Coppoolse weer af met een verhaal voor de kinderen, die ook daarna nog van het zonnetje konden genieten. 't Kerkje van Ellesdiek 't Kerkje van Ellesdiek heeft natuurlijk al een behoorlijke reputatie in het streektaal- en vertelmilieu. Dat was ook duidelijk te zien aan het aantal bezoekers dat daar samenkwam - een goed gevulde kerk. Ruim 120 mensen kwamen luisteren, en ook al was de formule zo dat je kon binnenstappen en weggaan wanneer je wou, toch bleken de luisteraars vrijwel allemaal een groot gedeelte van hun middag te blijven luisteren, ondanks de zon die buiten lonkte. Vijf vertellers waren er, waarvan vier in de streektaal vertelden. Tussendoor brachten 'De krekels' mondharmonicamuziek. Je kon er ook genieten van de tentoonstelling van Westkappelse schilders. En zo nu en dan was er ook even pauze, zodat je een kop koffie kon drinken en ondertussen ook een gezellige babbel kon slaan met vrienden of bekenden. Ook dit levert een massa verhalen op, natuurlijk. Weet je nog toen wij dit of dat Verdronken land van Saeftinge Een beetje moeilijk is het om hier getallen van bezoekers te noemen, omdat er diverse activiteiten tegelijk georganiseerd werden. Het was druk, maar niet iedereen kwam voor de verteldag. Er waren veel fietsers, die in deze streek nu eenmaal graag vertoeven. Er waren wandelaars en groepen die het Land van Saeftinge introkken met de gidsen. Toch was het geen gewone zonnige zondag daar in Emmadorp. In de schaapskooi van het bezoekerscentrum - die normaal niet toegankelijk is voor bezoekers - vertelden enkele vertellers van de vertelkring Kiosk hun Oost- Zeeuws-Vlaamse verhalen. Drie maal herhaalden ze hun programma. Er stonden dertig stoelen klaar. Maar dat bleek de eerste keer veel te weinig. Dit initiatief kwam vrij uitgebreid aan bod in de pers - Bert van Leerdam wijdde er zijn programma 'Zeeuwse streken' aan en de VRT-radio nam het op in zijn middagpost - en misschien leverde dat, ondanks het mooie weer, toch wat extra bezoekers. 65 bezoekers luisterden mee in de eerste sessie. In de Schaapskooi vertelde Lydia Coppoolse een spannend verhaal met en voor kinderen. 't Kerkje van Ellesdiek: geboeid luisteren naar de vertellers. De vertellers van de vertelkring Kiosk en de gids, Diny De Putter (links achter).

Zeeuws Erfgoed | 2004 | | pagina 29