Driewegen Eede Elkerzee Ellewoutsdijk Goes Biggekerke Borssele Cadzand Domburg Aagtekerke Aardenburg Axel Baarland Biervliet Voor algemene informatie over de O-pen Monumentendag zie ook http:Hwww.openmonumentendag.nl. Er kunnen zich wijzigingen voordoen, voor een actueel overzicht verwijzen wij u naar de website van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland www.scez.nl. NH Kerk Van Tilburgstraat Huize De Biezenpolder Biezenstraat 21 geleide rondwandeling gevolgd door voordracht Verhalen uit het Meetjesland door Frans de Winne om 15.30 Molen De Lelie Kloosterweg 4 Fort Ellewoutsdijk Fortweg 3 rondleidingen in Fort en infostand van werkgroep Fort Ellewoutsdijk Gapinge NH Kerk Dorpsstraat/Schotse Hoek Binnenstad Grote Markt bekendmaking programma onderdelen door stadomroeper 11.00 -16.00 korte stadswandeling o.l.v. gidsen van 't Gilde 'De bevelanden' Start bij Lunchcafé, Grote Markt 10.00 -16.00, elk halfuur; Binnenstad Keizersdijk/Dam/ J. Valckestraat/Steenen Brug ringsteken met sjezen 10.00 - 17.00 Binnenstad Grote Markt Podium diverse optredens 10.00 - 15.00 Bunkerfietsroute beschrijving is op diverse plaatsen verkrijgbaar o.a. VVVkantoren, gemeentehuis fietsroute begint bij Groot Valkenisse en eindigt bij aansluiting op fietspad langs provinciale weg tussen Koudekerke en Biggekerke en kan op iedere plaats aan de route gestart worden Molen Oostweg 4 uitleg door molenaar, draait bij voldoende wind, verkoop diverse producten Dorpskerk Kerkplein 1 verkoop boekjes over geschiedenis van kerk en hervormde Gemeente Biggekerke Boerderij 'De Witte Pauw' Korte Zuidweg 4 't Hof Monster Kaaiweg 16 Boerderij 't Hof Reijersberg Kaaiweg 28 NH Kerk Prinsestraat Boerderij Herenwerg 2 Beltmolen Nooit Gedacht Buitenplaats Duinvliet Domburgseweg 44 Park, paardenstal en hal van de villa zijn te bezichtigen Molen Weltevreden Roosjesweg draait niet Stadhuis Markt 1 Protestantse kerk toren Markt/Stationstraat beklimming van toren mogelijk, orgelspel, boekenmarkt, foto's van restauratie gevel De monumenten en activiteiten zijn per plaats vermeld. Tenzij anders vermeld zijn de monumenten te bezichtigen en vinden de activiteiten plaats tussen 10.00 - 17.00 uur. Bezoek aan monumenten en deelname aan activiteiten is gratis, tenzij anders is aangegeven. Molen Molenweg 3 uitleg door molenaar, draait en maalt bij voldoende wind NH Kerk toren Dorpsplein Boerenschuur Oude Grintweg 3 schuur te bezichtigen rondleiding langs de monumenten, start VVV- kantoor/De Paardenstal 14.00, Kaaipoort Kaaiplein/Weststraat tentoonstelling Aardenburg vestingstad Doopsgezinde Kerk •Weststraat 37 schilderijententoonstelling RK Kerk Weststraat 80 St. Baafskerk St. Bavostraat 5 Vestingwallen Noord- en Zuidbolwerk Castellum Burchtstraat Gemeentelijk Archeologisch Museum Marktstraat 18 tentoonstelling Glas van vissers, kooplui, monniken en heren. Middeleeuws glas uit Kust-Vlaanderen en Zeeland Galerie Griffioen Marktstraat 7 tentoonstelling eigen werk van Beatrix Meindersma Galerie Katinka Markt 6 De Paardenstal Markt 4 Galerie Restauratieatelier 't Poortwachtershuis Tuimelsteenstraat 19 tentoonstelling collages van Piros Hegedüs Grenspalen Eedeweg/Hogeweg GaleRichel Weststraat 38 groepstentoonstelling schilders en beeldhouwers Burgerweeshuis Weststraat 22 Streekmuseum Het Land van Axel Noordstraat 11 demonstraties oude ambachten. 11.00 -17.00 Axelse Stadsmolen Molenstraat 27 uitleg door molenaar, draait bij voldoende wind Axelse korenmolen Molenstraat 20 uitleg door molenaar, draait bij voldoende wind Watertoren Kinderdijk 2 gratis toegang Witte's Museum Fotografie en Radio Bastionstraat 45 NH Kerk Slotstraat 3 bezoek toren mogelijk Boerderij Oude Polderdijk 2 Galerie en Activiteitencentrum 'G Achttien 88' Gegidste wandelingen vertrek bij het Dorpshuis Hoogstraat2 11.00 en 13.00 Molen de Harmonie Molenstraat 9 uitleg door molenaar, draait bij voldoende wind Oude Raedthuys Hoogstraat 2 Maquette Biervliet (in opbouw) NH Kerk Kerkstraat 6

Zeeuws Erfgoed | 2004 | | pagina 39