KORTelings Aanstelling personeel ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN Gedeputeerde Harry van Waveren opent Jaar van het Zeeuws Slavernijverleden door inwerkingstelling website www. zeeuwsslavern ij- verleden.nl. Impressies van optreden van Terras Brazilis op de Markt in Middelburg t.g.v. opening Jaar van het Zeeuws Slavernijverleden. deelprojecten. In het bijzonder gaat het om een educatieve webpagina met 10 interactieve lesprogramma's, die in september online komt (zie ook www.zeeuwsslavernijver- leden.nl) en een schoolproject waarbij verhalen en voor werpen die met slavernij verband houden, een rol spelen. Voor erfgoededucatie was juli helemaal een bijzondere maand, omdat met ingang van 1 juli mevrouw J. Pootjes bij de SCEZ in dienst trad als consulent erfgoededucatie! Minder goed erfgoednieuws kwam in juli van de kant van minister Remkes. Zijn besluit om het Zeeuws niet, zoals bijvoorbeeld het Limburgs, te erkennen als regionale taal onder het Europees Handvest voor regionale talen of talen van minderheden, was een tegenvaller voor iedereen die het Zeeuws een warm hart toedraagt. Het Zeeuws is en blijft echter een belangrijk deel van ons (immateriële) erfgoed: waard om beschermd, bevorderd en bestudeerd te worden. De SCEZ blijft daar met volle overtuiging het hare aan bijdragen. Traditiegetrouw is Zeeuws Erfgoed in september voorzien van een special over de Open Monumentendag. Dit jaar valt OMD in het weekend van 11 en 12 september. Het thema is 'monumenten van verdediging'. De special geeft een overzicht van alle monumenten die in Zeeland zijn opengesteld. Ook is er informatie te vinden over de activiteiten die worden georganiseerd. De SCEZ en de plaatselijke comités hebben er alles aan gedaan om er weer een boeiende dag van te maken. De prelude van de OMD in Zeeland is op 6 september in IJzendijke. Dan is er de provinciale opening met onder andere de presentatie van het eerste exemplaar van de Atlas van historische vesting werken in Nederland, uitgave Zeeland van de Stichting Menno van Coehoorn. Vergeet u vooral niet het monumentenraadsel op de website op te lossen. Voor de kinderen is er een prachtige kleurplaat. Kleuren loont de moeite, want voor de mooiste, grappigste of origineelste kleurplaten is een leuke prijs beschikbaar. De winnaars staan in de volgende Zeeuws Erfgoed. Wim Scholten, directeur Josien Pootjes, consulent erfgoededucatie Voor velen een bekend gezicht. Josien Pootjes (1955) is al zes jaar op projectbasis werkzaam bij de SCEZ en daarvoor bij het Bureau Provinciaal Museumconsulent Zeeland. Vanaf 1998 heeft zij het project 'Dat zoeken we op', omgevingsonderwijs voor de basis vorming gecoördineerd en daarna het project 'Collecties Onderweg', erfgoedmobiliteit door middel van de Erfgoedmobiel en de Histotheek. Vanaf 1 juli is zij voor 24 uur in vaste dienst bij de SCEZ als consulent erfgoededucatie. Hiermee is de erfgoededucatie dus een vast werkveld van de SCEZ geworden. Daarnaast geeft Josien les in handvaardigheid aan de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren te Middelburg. Ook is zij één van de auteurs van de nieuw uit te brengen methode geschiedenis voor het primair onderwijs; 'Speurtocht' van uitgeverij Thieme-Meulenhoff. De werkzaamheden van Josien zijn de afgelopen jaren van het coördineren van projecten steeds meer uitgebreid met het adviseren en ondersteunen van culturele instellingen en particulieren over het 'ontsluiten van het cultureel erfgoed' voor onderwijs en andere doelgroepen. Ook onderhoudt zij contacten met het landelijk netwerk van consulenten erfgoededucatie. Op maandag, dinsdag en woensdag kunt u bij de SCEZ een beroep op haar doen. Zeeuws Erfgoed 4

Zeeuws Erfgoed | 2004 | | pagina 4