SCEZpresse KORTelings aanstelling personeel ARCHEOLOGIEERFGOEDEDUCATIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN Toeval of niet maar in 2006, het jaar waarin de SCEZ haar eerste lustrum viert, is het thema van de Open Monumentendag 'Feest'. De SCEZ bestaat op 1 april precies vijf jaar. Een jonge organisatie dus, die in vijf jaar veel tot stand heeft gebracht. Ik realiseerde me dat eens te meer toen ik de afleveringen van Zeeuws Erfgoed nog eens doorbladerde. De hoeveel heid en de diversiteit aan activiteiten is groot: van het inspecteren van monumentenpanden tot het organiseren van cursussen, van het beheren van een archeologische collectie tot het coördineren van themajaren, van het ondersteunen van vrijwilligersorganisaties tot het adviseren van overheden, en van het ontwikkelen van educatieve projecten tot het organiseren van symposia. En laat ik vooral ook Zeeuws Erfgoed zélf niet vergeten, met ieder kwartaal weer veel informatie op het terrein van archeologie, erfgoededucatie, geschiedbeoefening, monumenten, musea en streektalen. Op de lustrumpagina in dit nummer vindt u een bescheiden selectie van die activiteiten. Daarbij past de volgende opmerking. De meeste activiteiten van de SCEZ voltrekken zich buiten de publiciteit en min of meer achter de schermen om. De SCEZ is primair een dienende organisatie die anderen - overheden, erfgoedorganisaties, vrijwilligers - helpt en stimuleert om meer met het prachtige erfgoed in onze provincie te doen. De medewerkers doen dat ondermeer via het actief deelnemen aan overleggen en het verzamelen en ontsluiten van informatie op hun vakgebied. Ze doen dat ook door de vele tientallen vragen die iedere dag weer via telefoon, post, e-mail of spreekuur binnenkomen, te beantwoorden. Al met al geen spectaculaire, maar wel heel dienstige en nuttige activiteiten. Aan feesten zal de SCEZ zich in 2006 niet te buiten gaan. Wel wil ik u dit lustrumjaar op enigerlei wijze uitdagen om te reflecteren op het Zeeuwse erfgoed. Schrijf een gedicht, een verhaal of een compositie, maak een foto, film of kunstwerk en laat erfgoed uw muze zijn! Zoiets. U hoort er nog van. Wim Scholten, directeur Paul Moes, medewerker documentatie en archivering Op 10 januari is Paul Moes (1976) vanuit LétÉ begonnen bij de SCEZ. Paul komt werkerva ring opdoen op het gebied van documentatie en archivering. Hij houdt zich onder meer bezig met het Zeeuws Archeologisch Archief, waarin alle gegevens over vondstmeldingen, opgravingen en andere Zeeuwse archeologica opgeslagen wordt. Hiervoor heeft Paul geruime tijd werkzaam heden verricht voor het Zeeuws Documentatie centrum van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Jan van Zon, coördinator Restauratie Opleidingsproject (ROP) Zeeland Jan van Zon (1949) is op 1 januari 2006 in dienst van het ROP Zuid-West en gehuisvest bij de SCEZ. Zijn taken bestaan onder andere uit het selecteren van leerlingen voor de restauratieopleiding, benaderen van bedrijven voor opleidingsplaatsen, opstarten van een klas voor de restauratieopleiding in samenwerking met het ROC, Bouw Opleiding Zeeland en het landelijk orgaan Fundeon (voorheen Bouwradius) en het aantrekken van geschikte restauratieprojecten. Jan gaat ook excursies en gastlessen verzorgen. Jan heeft de afgelopen vijftien jaar bij een opleidingsbedrijf in Enschede gewerkt als leerlingcoördinator, gaf voorlichting over de beroepsopleiding in de bouwnijverheid, doceerde en ontwikkelde cursussen. Daarvoor was hij werkzaam als meewerkend uitvoerder timmerman. Antoine Vanhemelrijk, webredacteur Met ingang van 23 januari 2006 is Antoine Vanhemelrijk (1963) gestart met zijn werkzaamheden voor de nieuwe webportal www.geschiedeniszeeland.nl Deze webportal wordt dé digitale toegang tot het Zeeuwse cultureel erfgoed. De bezoeker krijgt de mogelijkheid om te zoeken in de collecties van archieven, bibliotheken en musea. Tegelijkertijd vindt deze een rijk aanbod aan thematisch geordende informatie. Initiatiefnemers van de webportal zijn de Zeeuwse Bibliotheek, het Zeeuwse Archief en de SCEZ. Antoine treedt op uitzendbasis in dienst van de Bibliotheek maar heeft zijn werkplek bij de SCEZ. Na zijn studie Culturele Antropologie heeft Antoine zeven jaar redactioneel administratief werk verricht op de universiteit van Nijmegen. In 2005 is Antoine als vrijwilliger en project medewerker reeds werkzaam geweest voor de SCEZ voor het programma van het Jaar van het Zeeuws Slavernijverleden. Zeeuws Erfgoed 3 maart 2006/01

Zeeuws Erfgoed | 2006 | | pagina 3