4 Mediatheek SCEZ Zeeuwse Cultuureducatiedag ERFGOEDEDUCATIE In maart 2006 telde de mediatheek van de SCEZ meer dan 2000 titels. De mediatheek bevat informatie, gerelateerd aan de werkvelden van de SCEZ: archeologie, erfgoededucatie, geschiedbeoefening, monumentenwacht, monumentenzorg, musea en streektalen. Speerpunten bij de collectievorming zijn de vakgebieden archeologie en monumentenzorg. De collectie bestaat nog grotendeels uit gedrukte media, maar in toenemende mate vindt uitbreiding plaats met andere dragers zoals CD's, DVD's en videobanden. De mediatheek is gevestigd op de Groenmarkt 13 in Middelburg; een klein deel van het materiaal bevindt zich in het Provinciaal Archeologisch Depot aan het Armeniaans Schuitvlot en op het depot van de Monumentenwacht Zeeland te Nieuw- en Sint-Joosland. De catalogus van de mediatheek is digitaal te raadplegen via www.scez.nl (ga naar: MEDIATHEEK) en maakt deel uit van de door de Zeeuwse Bibliotheek beheerde catalogus. Behalve het bezit van de openbare bibliotheken in Zeeland, is hierin ook het mediatheekbezit opgenomen van het Zeeuws Archief, de Hogeschool Zeeland, de Provincie Zeeland en het Roosevelt Study Center. Met behulp van de catalogus kunt u op uw werkplek of thuis snel en eenvoudig zoeken in de collectie. De beschreven materialen zijn voorzien van een locatiekenmerk. Aan de hand van uw zoekopdracht wordt gezocht in alle catalogi van de instellingen/bibliotheken die zijn aangesloten bij de Zeeuwse Bibliotheek. Door deze extra service wordt u, indien een titel niet bij de SCEZ aanwezig is, automatisch doorverwezen naar de Zeeuwse instelling of bibliotheek waar het materiaal wel aanwezig is. Er zijn tabbladen voor drie verschillende zoekmethoden. Het tabblad waar u op klikt, wordt gebruikt. 1. Bij eenvoudig zoeken gebruikt u één zoekbalk. Een zoekterm kan voorkomen in de titel, in de naam van de schrijver of in de samenvatting van de materiaal omschrijving; 2. Uitgebreid zoeken geeft de mogelijkheid aan te geven waar een zoekterm moet voorkomen. Dit kan zijn in de titel, in het trefwoord, of in de naam van de schrijver. Met maximaal drie verschillende zoekbalken kunt u zoekwoorden combineren met: en - of - niet - nabij; 3. Zoeken via index: hiermee kunt u met behulp van keuzelijsten zoeken op titel, titelwoorden, schrijver en verschillende soorten trefwoorden. Het mediatheekmateriaal wordt niet uitgeleend; inzage bij de SCEZ is op afspraak uiteraard wel mogelijk. Hiervoor kunt u het algemene telefoonnummer van de SCEZ bellen, 0118-670870 of uw verzoek mailen naar info@scez.nl Ook kunnen er desgewenst tegen een kleine vergoeding fotokopieën worden gemaakt. Heel het Zeeuwse onderwijsveld kende de jaarlijks terugkerende onderwijsdag in De Stenge te Heinkenszand. Nieuwe methodes voor het primair onderwijs konden daar eens per jaar bekeken worden. Met deze traditie is alweer enkele jaren geleden gebroken, maar nu is er wellicht een nieuwe traditie ontstaan. De 'Zeeuwse Onderwijsdag Cultuureducatie 2006' (voor het primair onderwijs) in De Stenge is op 5 april jl. met veel waardering ontvangen. Het doel van deze dag was, aanbieders en afnemers van cultuureducatieproducten bij elkaar te brengen. Hierdoor kon het 'aanbod' vanuit de aanbieders getoond worden en de 'vraag' vanuit het onderwijs gesteld worden. De Zeeuwse Cultuureducatiedag biedt het onderwijs een gevarieerd programma aan (foto's Dirk Jan Gjeltema).

Zeeuws Erfgoed | 2006 | | pagina 9