Affiche voor vondstmeldingen Archeologische voorwerpen uit Aardenburg onder handen Vondstmeldingen en archeologisch spreekuur -en melden bij- de SCEZ j Melding van archeologische vondsten dient te geschieden bij de SCEZ. Het materiaal wordt wanneer nodig geregistreerd en gedocumenteerd, maar blijft altijd in het bezit van de melder, tenzij deze het zelf wil afstaan. Uw melding van vondst(en) of waarneming(en) kan ook schriftelijk of telefonisch geschieden bij de SCEZ, postbus 49, 4330 AA Middelburg, telefoon 0118-670870, e-mail j.jongepier@scez. nl Daarnaast houdt de SCEZ op elke eerste dinsdagmiddag van de maand een archeologisch spreekuur. U kunt het spreekuur in gebouw De Burg, Groenmarkt 13 te Middelburg bezoeken om voorwerpen te laten determineren (geldswaar de wordt niet getaxeerd), vondstmeldingen te doen, of allerlei vragen op het gebied van de Zeeuwse archeologie voor te leggen. De eerstvolgende archeologische spreekuren vinden plaats op de dinsdagmiddagen 3 oktober, 7 november en 5 december, van 15.30 tot 16.30 uur. Dank voor uw medewerking! ARCHEOLOGIEerfgoededucatiegeschiedbeoefeningmonumentenwachtmonumentenzorgmuseastreektalen Door de SCEZ is een affiche uitgebracht over de melding van archeologische vondsten. De tekst luidt: Vindt u een spoor uit het verleden? Even melden bij de SCEZ! Stel, u doet een archeologische ontdekking in uw tuin, op het strand, in een bouwput of op een aardappelveld. De Monumentenwet uit 1988 (artikel 47) schrijft voor dat u dit moet melden. In Zeeland doet u dat bij de SCEZ in Middelburg, waar uw ontdekking wordt geregistreerd. Een eventuele vondst blijft uw eigendom, maar moet soms beschikbaar blijven voor nadere bestudering in het Zeeuws Archeologisch Depot. Alle gegevens over uw ontdekking worden opgeslagen in het Zeeuws Archeologisch Archief. Die informatie is belangrijk. Het kan ook zijn dat uw vondst aanleiding geeft voor de archeologen van de SCEZ om nadere waarneming op de vindplaats te gaan doen. Uw melding is altijd van groot belang! Helpt u mee? In het archeologisch depot van de SCEZ wordt een grote hoeveelheid archeologische vondsten uit het Archeologisch Museum te Aardenburg bewerkt. Tussen 1950 en 1990 is door de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek (ROB) uitvoerig gespeurd naar de oudste geschiedenis van Aardenburg. Zeer veel vondsten en sporen uit de Romeinse en middeleeuwse periode kwamen daarbij aan het licht. De belangrijkste voorwerpen werden ondergebracht in het Gemeentelijk Archeologisch Museum aan de Marktstraat. De overige vondsten zijn voornamelijk scherven van gebruiksaardewerk; hiermee zijn meer dan vierhonderd dozen van het formaat 50 x 50 centimeter gevuld en opgeslagen in het archeologisch depot te Middelburg. Bij de voorwerpen in het museum ontbreekt de registra tie; soms is alleen een vondstnummer op de voorwerpen aangebracht. Het Aardenburgs museum is grondig ver bouwd. Op de begane grond worden sinds 22 juli de Romeinse voorwerpen tentoongesteld. De middeleeuwse afdeling verhuist naar de zolderverdieping. Enkele maanden geleden zijn de middeleeuwse voorwerpen overgebracht naar het archeologisch depot. Na schoonmaak worden ze voorzien van het juiste inventarisnummer, gefotografeerd en in het registratie systeem TMS ondergebracht: gezien de hoeveelheid objecten (circa 250) geen eenvoudige klus. Na de zomer start een nog groter karwei: dan komen alle Romeinse voorwerpen aan de beurt. Deze omvangrijke registratie vergt waarschijnlijk meer dan een jaar arbeid. Een deel van de Aardenburgse museumvoorwerpen in het archeologisch depot van de SCEZ. Zeeuws Erfgoed 5 september 2006/03

Zeeuws Erfgoed | 2006 | | pagina 5