Dialect in en op de pers STREEKTALEN Zeeuwse Dialectdag In het Zeeuws gezongen Het is een vruchtbaar najaar geweest voor het Zeeuws. Er verschenen enkele zeer diverse boeken in het Zeeuws: een verhalenbundel, een heus kinderboek en een vertaling van Job. Maar niet alleen het geschreven woord, ook het gesproken en het gedigitaliseerde woord speelden dit najaar een rol. De cd-rom van het Woordenboek der Zeeuwse dialecten kreeg een nieuw jasje, in de 'Zeeuw van Vlaanderen' op Omroep Zeeland komen Zeeuwse woordjes aan bod en de internetencyclopedie Wikipedia heeft inmiddels ook een Zeeuwse vertaling. Voor meer informatie, zie de agenda elders in deze aflevering. ARCHEOLOGIEERFGOEDEDUCATIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEAi Joop van den Bremen over streektaalmuziek in Nederland. Een volle zaal geniet 's middags van de muziek. Kant'ooi in het namiddagprogramma. Bennie Hek en de Houdoes luisteren het ochtendprogramma op. Het is een traditie, op de derde zaterdag van oktober verzamelen dialectliefhebbers zich in De Vroone in Kapelle. Dan organiseert de Zêêuwse Dialect Verênigieng haar jaarlijkse dialectdag. Ook dit jaar bezochten op 21 oktober bijna tweehonderd mensen de dag, die dit keer het thema 'dialect en muziek' meekreeg. Na de algemene ledenvergadering kon de consulent streektalen de dag ope nen. Daarna bracht Joop van den Bremen een interessante lezing over streektaalmuziek afgewisseld met liedjes van Engel Reinhoudt en Bennie Hek en de Houdoes. Ook de middag was gevuld met muziek en dialect. Anja Kopmels met heel wat nieuwe liedjes, Adrie Oosterling die verkouden was, Pau Heerschap en het cabaretgezelschap Kant'ooi gaven een gevarieerde invulling aan het muzikale middagprogramma. Voorproeven in de Drvkkery te Middelburg op 4 november met onder andere Peter Quaak (foto Joop van den Bremen) Op 25 november is in De Vroone in Kapelle de slotmanifestatie van de wedstrijd 'Zing Zeeuws!' gehouden; u zult echter nog moeten wachten tot het volgende nummer voor het verslag van deze avond. Achttien bandjes en/of zangers kwamen aan bod, in heel diverse stijlen. Een dergelijk initiatief is alleen mogelijk met veel helpende handen, en Stichting De Zeeuwse Taele heeft met dit project duidelijk aangetoond dat zij daarin een helpende hand kan zijn. De werkgroep stond onder leiding van Joop van den Bremen; hij werd bijgestaan door Marinus Bierens en Cees Heule van de Zeeuwse Taele, Engel Reinhoudt, Piet Scheerders, Jan Zwemer, Bert van Leerdam, Pau Heerschap en Veronique De Tier. Zeeuws Erfgoed 22 december 2006/04

Zeeuws Erfgoed | 2006 | | pagina 22