■i I 400jaar Michiel de Ruyter Jjlf l M M Zeeuws Erfgoed december 2006 Waardering onderwerpen 100 - 75% 75 - 50 - 25 - 10% 10% 0,7% 3% 0 1% 0,3% Zeet goed rned voldoende matig slecht geen geen reactie mening Waardering lay-out 100 - 75 50 25 14% 0 51% 14% 23% 0% 3% 0,3% 2,7% i voldoende matig slecht geen geen reactie mening SCEZpresse en KORTelings Archeologie Er fgoe deducatie Geschiedbeoefening Monumentenwachc Monumentenzorg Musea Streektalen MOtiuMENTaal Thematische special Interesse en leesgedrag Andere tijdschriften Zeeuws Tijdschrift Zeeland Nchalcmiia Zuidwcscerhecm Heemkundige bladen Andere bladen, boeken 16,8% 112,8% 113,6% 2,4% Waar u vaker over wilt lezen Velen van u hebben de moeite genomen om uitgebreid in te gaan op de inhoud en de vormgeving van Zeeuws Erfgoed. Ook hebt u suggesties voorgesteld voor onderwerpen die vaker aan bod mogen komen. Onderwerpen die in deze lange lijst regelmatig terugkeren zijn: het Zeeuwse polderlandschap, inpoldering, landbouw, landschap, genealogie, belangrijke bodemvondsten, nieuwe opgravingen, historische geografie, locale geschiedenis van plaatsen, personen en gebouwen, cultuur, ambachten, streekgerechten, dialecten, restauratie van gebouwen, onnodige sloop, toekomst van oude panden, boekbesprekingen en de agenda. Vaak zijn dit onderwerpen waarvan u al hebt aangegeven dat uw interesse hiernaar uitgaat, maar er zitten ook zogezegde 'opstekers' bij voor de redactie. Een aantal nieuwe onderwerpen kunt u de komende tijd dan ook in Zeeuws Erfgoed tegenkomen in de vorm van informatieve rubrieken of als nieuwsartikelen. Nieuwe formule; kleurrijke verbetering? Waar u - vooral de wat oudere lezer onder u - op heeft gereageerd, is het kleine lettertype, het markante gebruik van de kleuren blauw, paars en groen en de gekleurde achtergrond onder tekstblokken. U gaf aan dat dit niet altijd ten goede komt van de leesbaarheid, wat natuurlijk nooit de bedoeling van een informatieblad kan zijn! Over de omslagfoto's en ander beeldmateriaal bent u doorgaans tevreden; soms zijn deze wat te klein of te veel, of juist in aantal te schaars in verhouding tot de tekstblokken, maar over het algemeen reageerde u lovend. Verder merkten enkelen van u op dat de pagina-indeling af en toe druk en onoverzichtelijk oogt. Vooral het gebruik van kaders met felgroene achtergrond, korte berichtjes en teksten in de marge vond u 'te veel van het goede' en minder uitnodigend om te lezen. Een verassende bevinding voor de redactie bleek de uitslag op de vraag over een gehele full colour-druk: slechts een krappe meerderheid antwoordde met 'ja'. Uw overige antwoorden en suggesties waren merendeels herkenbaar en voor ons ook geregeld een struikelblok: wij willen u over (van) alles informeren, over onze werkzaamheden in relatie tot het cultureel erfgoed van Zeeland, over nieuwe beleidsmatige ontwikkelingen, over onze samenwerkingsverbanden met Zeeuwse en landelijke culturele instanties, over behoudskwesties, nieuwe exposities, cursussen, activiteiten, verschenen boeken, et cetera. Uw mening heeft bijgedragen aan het bepalen van de vervolgkoers van Zeeuws Erfgoed. Vanaf maart 2007 ontvangt u Zeeuws Erfgoed in een andere uitvoering. Deze bestaat uit vier pagina's extra kleurendruk en de overige pagina's in een zwart-wit-uitgave. De vernieuwde bladformule biedt bovendien, naast de gebruikelijke werkveldinformatie, meer ruimte voor een breder en gevarieerder nieuwsaanbod. En verder ook niet onbelangrijk: om u zo breed mogelijk te informeren over het Zeeuwse erfgoed, blijft de nieuwsbrief de komende jaren gratis. JSÊi o 11 j-S '°SE^ Wilbert Weber (Zeeuws maritiem muZEEum, Vlissingen) ontvangt op de Najaarsdag van de VZM (13 november) het certificaat van herijkt Standbeeld De Ruyter in Vlissingen.

Zeeuws Erfgoed | 2006 | | pagina 28