Zeeuws Behout en de mieter in De Meestoof Zuunig op Erfgoed: Netwerkaanpak Veiligheidszorg van start gegaan Medewerkers van Traas Ongediertebestrijding komen in actie tegen de mieter in Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaiand. Thijs Matthijsse werkt aan het Staande Horioge uit Museum De Vier Ambachten te Huist. Het restauratieproject 'Zeeuws van het Steunfonds voor de Zeeuwse Musea draait momenteel op volle toeren. De restauratoren Riaan Rijken uit Koudekerke (hout), Thijs Matthijsse uit Middelburg (hout), Stefan Schelling uit Kamperland (hout), Jan Stins uit Middelburg (instrument), Digna van den Broek uit Amsterdam (hout), Bert Molenaar uit Leiden (instrument) en Arnold Truyen uit Maastricht (hout) werken in hun ateliers aan de restauratie en conservering van vijftien houten voor werpen uit Zeeuwse musea. De resultaten zijn te zien in een opleveringstentoonstel ling, die plaats vindt bij één van de sponsoren, COVRA in Vlissingen-Oost (1 oktober t/m 14 december, maandag t/m vrijdag 10.00-18.00 uur). Bij deze tentoonstelling verschijnt een speciale uitgave van de Nieuwsbrief van het Steunfonds, waarin uitgebreid ingegaan zal worden op de staat waarin de objecten zich voor behandeling verkeerden, over de restauratie en over het eindresultaat. Begin 2008 keren alle voorwerpen terug naar de vijftien deelnemende musea. Dat het project 'Zeeuws Behout' de relatie tussen de musea en het bedrijfsleven heeft versterkt, mag wel blijken uit de bijzondere bijdrage die door Traas Ongedierte- bestrijding uit 's-Gravenpolder werd geleverd aan het Streekmuseum voor Tholen en Philipsland, De Meestoof in Sint-Annaland. Daar werd afgelopen winterseizoen in één van de gebouwen mieter in een aantal voorwerpen aangetroffen. De schrik sloeg om het hart, want voor je het weet zit het ongedierte in het hele gebouw. De medewerkers van Traas waren snel ter plekke om het ongedierte te bestrijden. De hele actie werd gesponsord, als feestelijk gebaar ter gelegenheid van het 10-jarig jubileum van het bedrijf, waarvoor hulde! Als één van de uitwerkingen van het nieuwe provinciale museumbeleid Investeren in Zeeuwse musea, een duurzame kwestie, ging in april van dit jaar de Netwerkaanpak Veiligheidszorg Erfgoedinstellingen in Zeeland van start, onder de veelzeggende titel 'Zuunig op Erfgoed'. In deze netwerkaanpak werken musea, archieven en één vakbibliotheek in Zeeland samen aan integrale veiligheidszorg: een eenduidige aanpak van veiligheid voor mensen, collecties en gebouwen. Met het overhandigen van de werkmap van het project door provinciaal museumconsulent Leo Adriaanse aan Maaike Doorenbos van het Zeeuws Archief, ving op 3 april het eerste netwerk in Zeeland - dat van Walcheren - aan. Het netwerk van Schouwen- Duiveland en Tholen volgde een week later op 10 april. Na informatiebijeenkomsten in Goes (12 juni) en Terneuzen (19 juni) volgen de netwerken voor De Bevelanden en Zeeuws-Vlaanderen dit najaar. Op maandag 19 november organiseert de SCEZ in de middag een symposium over veiligheidszorg voor het Zeeuwse erfgoed in de Oude Dormter van het Provinciehuis in Middelburg (Filmzaal). Bestuurders van overheden, hulpverleningsdiensten en erfgoedbeherende instellingen zijn hierbij van harte welkom. Meer informatie over dit symposium en de netwerkaanpak is te vinden op www.scez.ni Vanaf deze website is ook de informatiebrief over de Netwerkaanpak Veiligheidszorg Erfgoedinstellingen te downloaden. Provinciaal museumconsulent Leo Adriaanse overhandigt de eerste werkmap Veiligheidszorg aan Maaike Doorenbos van het Zeeuws Archief. Zeeuws Erfgoed 11 Musea

Zeeuws Erfgoed | 2007 | | pagina 11