Zomerse temperatuur tijdens Museumweekend 22 juni: eerste Zeeuwse MuseumNa|8 o O De fotospeurtocht in 12 musea, om details van museumvoorwerpen waar te nemen, deed het goed. In het Watersnoodmuseum te Ouwerkerk zijn ongeveer 80 speurtochten ingeleverd! Het Zeeuws maritiem Voeldoos in het Museumweekend in Museum De Schotse Huizen in Veere. Waar handelde deze koopman in? u s Op 14 en 15 april was het Nationaal Museumweekend. Veel Zeeuwse musea waren deze dagen gratis toegankelijk en er werden speciale activiteiten georganiseerd onder het landelijke motto 'De Kunst van het Waarnemen'. Voor veel musea in de provincie was het tevens de start van een nieuw seizoen. In de musea was (en is!) van alles te beleven. Musea willen informatie overdragen op bezoekers. Waarneming speelt daarbij een cruciale rol. Door meerdere zintuigen van de museumbezoeker aan te spreken, versterk je de belevingswaarde van het museumbezoek. Het Museumweekend bracht in de Zeeuwse musea vele duizenden bezoekers op de been, maar helaas minder dan de voorgaande jaren. Het fraaie lenteweer heeft veel mensen tot andere plannen doen besluiten. De musea hadden last van concurrentie met strand en zee. In enkele musea was het rustig, eigenlijk te rustig. Maar voor fietsers was het een ideale mogelijkheid om musea en hun omgeving in Zeeland te verkennen. In Museum Infatuate in Nieuwdorp was het druk. Mensen hadden over de speciale openstelling van dit museum in de krant kunnen gelezen. Een zeer geslaagde dag voor de eerste deelname aan het Museumweekend. Streekmuseum Het Land van Axel merkte dat veel mensen het museum opzochten als aangename onderbreking van een fietstocht. Er was grote belangstelling voor de fototentoonstelling 'Axel in 100 jaar'. In Museum De Vier Ambachten in Hulst moest een groot bord 'gratis toegang' mensen naar binnen lokken. De wisseltentoonstelling 'Reynaert' werd hier zeer positief ontvangen. Datzelfde gold voor Streek- en landbouwmuseum Schouwen-Duiveland in Dreischor met de wisseltentoonstelling over het Zeeuwse trekpaard. muZEEum trok redelijk wat publiek, in combinatie met het Vlissingse strand. Er kwamen 260 bezoekers en ze vonden het een leuke speurtocht. In het Gemeentelijk Archeologisch Museum Aardenburg waren speciale rondleidingen van circa 45 minuten. De spreker was echter na twee uur pas klaar, tot volle tevredenheid van de bezoekers! In 2008 vindt het Nationaal Museumweekend plaats op 5 en 6 april. Motto is dan 'De Kunst van de Waarheid'. Klederdrachto verzichtsshow I in het Museumweekend, Historisch Museum De Bevelanden in Goes. Op de langste dag van het jaar presenteren de Zeeuwse musea zich met een speciale avondopenstel ling. Het programma in alle deelnemende musea start om acht uur 's avonds. Vandaar Na 8. Op gelij ke tijdstippen starten verschillende activiteiten ver spreid over de provincie, zoals lezingen, muziek, rondleidingen en speciale kinderactiviteiten. En dat alles duurt tot 0.01 uur (de kortste museumnacht!). Kom dus tijdens de MuseumNa|8 naar één van de musea in Zeeland en laat u verrassen! Voor een over zicht van de deelnemende musea en hun programma, zie www.scez.nl Zeeuws Erfgoed 9 juni 2007/02 Musea

Zeeuws Erfgoed | 2007 | | pagina 9