Week van de Geschiedenis Cursussen Bezoekerscentrum voor De Zak van Zuid-Beveland Actueel overzicht heemkundige organisaties Symposium 'Bergen van (w)aarde', over de Zeeuwse vliedbergen Op www.scez.nl treft u de adressen van de heemkundige kringen en verenigingen die onze provincie rijk is (werk>geschiedbeoefe- ning>zeeuwse heem kundige organisaties). Voor drie cursussen wordt hier aandacht gevraagd. Op maandagavond 17 september begint in Zierikzee de cursus 'Streekgeschiedenis Schouwen-Duiveland'. Met tussenpozen van twee weken zullen op zeven maandag avonden aansprekende thema's uit de geschiedenis van Schouwen-Duiveland worden behandeld. De cursus wordt georganiseerd door de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland in samenwerking met het Gemeentearchief en -museum, en de SCEZ. Informatie en aanmelding bij André Flikweert (0111-410991; jlikwriedy@zeelandnet.nl) en Joop van Loo (0111-412926; joopvanloo@zeelandnet.nl). De tot nu toe zeer succesvolle cursus 'Wonen in een monumentenpand' zal voor het eerst gewijd worden aan plattelands- in plaats van stedelijke monumenten. Op dinsdagavond 6 november start in Heinkenszand de cursus 'Wonen in een monumentenpand/in een monumentengemeente (Borsele)', speciaal bedoeld voor bewoners en eigenaren van woonhuismonumenten in de gemeente Borsele. De cursus, van zes avonden en een zaterdagochtend, is een initiatief van de gemeente Borsele, de SCEZ en de ZVU. Een folder met het cursus programma is onder andere bij de ZVU (0118-634800) verkrijgbaar. en Hts Voor het eerst na enkele jaren zal de cursus 'Wonen in een monumentenpand' ook weer worden gewijd aan Middelburg. Belangstellenden kunnen vast de startdatum noteren: maandagmiddag 14 januari 2008. De cursus wordt georganiseerd door de SCEZ, het Zeeuws Archief en de ZVU. Een nadere aankondiging volgt te zijner tijd. Cursisten krijgen uitleg van eerste monumentenwachter Wim Jakobsen op de cursus 'Wonen in een monumenten pand (Goes) uit 2006. Voor alweer de vierde keer vindt dit jaar de landelijke 'Week van de Geschiedenis' plaats. Gecoördineerd door de stichting Anno zullen in de periode van 12 tot en met 21 oktober talloze activiteiten duidelijk maken hoe leuk en leerzaam geschiedenis is. Gekozen is voor het thema 'Wonen in Nederland'. Ook in Zeeland staan bij veel organisaties de nodige plannen op stapel. Voor het complete en meest recente Zeeuwse programma zie www.weekvande geschiedenis.nl Het bestuur van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde heeft zich de afgelopen jaren sterk gemaakt voor het verwerven van financiële middelen om het bezoekers- en informatiecentrum in Nisse op te waarderen tot een bezoekerscentrum voor het Nationaal Landschap 'De Zak van Zuid-Beveland'. Het huidige informatie centrum bestaat sinds 1996 en richtte zich sterk op flora en fauna met daarbij sterke aandacht voor de schaapskudde. Dit voorjaar werd de SCEZ benaderd om begeleiding te geven aan de omvorming. De consulent landschap en historie schreef het kader verhaal, waarbij het bezoekerscentrum als het ware functioneert als catalogus voor het (cultuur)landschap in de omgeving. De plannen worden de komende maanden geconcretiseerd en het is de bedoeling dat het vernieuwde centrum vanaf Pasen 2008 te bezoeken is. www.zeeuwseschaapskudde.nl Het aan de Zeeuwse vliedbergen te wijden symposium 'Bergen van (w)aarde' dat was aangekondigd tegen woensdag 17 oktober a.s., moet vanwege omstandig heden komen te vervallen. Er wordt geprobeerd het symposium op een later tijdstip, waarschijnlijk in het voorjaar van 2008, alsnog te realiseren. Nadere berichten zullen volgen. Zeeuws Erfgoed 18 september 2007/03 LANDSCHAP EN HISTORIE

Zeeuws Erfgoed | 2007 | | pagina 18