ep/iÊ Eerste'MuseumNajS' succesvol Kunsttaxatie in het Streek- en landbouwmuseum Schouwen-Duiveland te Dreischor. De Hongaarse schilder Krisztidn Horvdth aan het werk bij de ingang van het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg. In het Stadhuismuseum Zierikzee was veel belangstelling voor het 'Open Atelier Open Depot'. Een kijkje achter de schermen in het depot en het werkatelier van het museum trok veel bekijks. Er waren demonstraties van de medewerkers en ieder uur was er een muzikaal optreden van De Zeeuwsche Rei. Ook in Historisch Museum De Bevelanden in Goes zijn bezoekers getrokken die waarschijnlijk met het 'gewone' aanbod niet bereikt zouden zijn. Er hing een goede sfeer tijdens de muzikale avond met klassiek gitaarspel, barokmuziek op traverso's (houten dwarsfluiten) en de Ierse folkband Triskell. In Streekmuseum Het Land van Axel tekenden 72 bezoekers het gastenboek, meerderen vergaten dat te doen omdat het programma zo uitgebreid was. Bijna allemaal bleven ze een groot deel van de tijd tussen 20.00 en 23.00 uur in het museum genieten van de film van Frits Goethals, de live muziek en een verhalenverteller. Ook hier waren nogal wat nieuwe bezoekers. Museum De Burghse Schoole in Burgh-Haamstede was die avond bomvol. Het programma met verhalen en zang in de streektaal zorgde voor zowel hilarische als emotionele momenten. Museumnacht smaakt naar meer De reacties van het publiek waren eenduidig: het was verrassend en er heerste een gezellige ontspannen sfeer. De bezoekers waren enthousiast en vinden dat er volgend jaar weer een museumnacht moet komen. Ook de organisatoren van de musea willen graag dat de museum nacht een jaarlijks terugkerend evenement wordt. Men is het erover eens dat als de museumnacht een traditie wordt er nog meer bezoekers op af zullen komen. Ook de musea die het tijdens deze eerste Zeeuwse museumnacht met iets minder publiek moesten doen, zitten niet bij de pakken neer. Als er volgend jaar weer een museumnacht komt, doen ze gewoon weer mee. Enkele positieve reacties: "Je kan niet op basis van één evenement al conclusies trekken", "Het is nu een zaak van volhouden en doorgaan" en "Uit deze formule valt zeker meer te halen". De Provincie Zeeland subsidieerde de museumnacht in het kader van verbreding publieksbereik. Op vrijdagavond 22 juni was het zover: twintig musea openden hun deuren tijdens de eerste Zeeuwse museumnacht. Onder het genot van hapjes en drankjes genoot het publiek van live muziek, verhalenvertellers, kunsttaxatie, een film of kinder activiteit. Met een kleine tweeduizend bezoekers is de eerste provinciebrede avondopenstelling succesvol verlopen. Al liep het beslist niet overal storm, de sfeer zat er goed in. De insteek van de museumnacht was om nieuw publiek uit de eigen regio te werven en dat is gelukt. Voor mensen met een drukke baan is een avondopenstelling ideaal omdat ze overdag andere verplichtingen hebben. Wat hen betreft mogen de musea vaker 's avonds open zijn. Museumnacht op locatie In het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg was het druk. Het museum is doorgaans moeilijk te vinden, maar dat werd opgevangen door een schilder aan het werk te zetten op de stoep bij de ingang van het museum. De bluesmuziek van Erik van den Berge verraste het binnenkomende publiek en maakte de avond tot een groot succes. Veel nieuwe bezoekers hebben het museum bezocht. In Streek- en landbouwmuseum Schouwen-Duiveland (Goemanszorg) in Dreischor kwamen de bezoekers in de eerste plaats voor de taxatie van hun 'schatten' door de deskundige medewerkers van het Zeeuws Veilinghuis. Tijdens de taxaties speelde Brasilian Affair sfeervolle jazzmuziek. In het museumcafé was het gezellig tot in de late uurtjes. Ook hier is de museumnacht zeker voor herhaling vatbaar. Bij het Polderhuis Westkapelle was het zo'n daverend succes dat ze van plan zijn om volgend seizoen vaker avondopenstellingen te organiseren. Er kwam veel publiek op de verzamel-, ruil- en verkoopmarkt af. Verder was er de uitreiking van het eerste exemplaar van het boekje Memoria Walcheren 40-45, over de oorlogsmonumenten en restanten van de Atlantikwall op Walcheren. Rockband The Arrows verzorgde de muziek. Zeeuws Erfgoed 20 september 2007/03 Musea

Zeeuws Erfgoed | 2007 | | pagina 20