Meer af voor de werf in Arnemuiden! Feestelijke opening met hoogaarzen en hengsten september 2007/03 Op vrijdag 8 juni 2007 is in Arnemuiden de Historische Scheepswerf C.A. Meerman feestelijk geopend. Dit gebeurde door mevrouw drs. K.M.H. Peijs, commissaris van de koningin in Zeeland en mevrouw dr. J.L. Kool-Blokland, wethouder van de gemeente Middelburg. De werf, stammend uit 1763, is één van de oudste in Nederland en was tot 1986 in gebruik. Vanaf 1786 was de familie Meerman eigenaar van de werf. In 2003 droeg de heer C.A. Meerman de werf voor een symbolisch bedrag van één euro over aan de gemeente Middelburg. Door deze schenking kon de werf behouden blijven, maar er moest wel gesaneerd en gerestaureerd worden. Met subsidies van Euregio Scheldemond, Provincie Zeeland en de gemeente is men aan de slag gegaan. Na een grondige voorbereiding door ingenieursbureaus en architecten kon de aannemer beginnen. Hierbij werd hij geholpen door twee leerlingen, die in het kader van Restauratie Opleidingsprojecten (ROP) Zeeland onder meer het lierhok restaureerden. Daarnaast documenteerden vele vrijwilligers alle aanwezige gereedschappen en onderdelen. In 2006 konden de restauratiewerkzaamheden worden afgerond en begin dit jaar werd de scheepswerf voorzien van informatieve tekst en uitleg. Op de dag van de opening kwamen door het Arnekanaal tien hoogaarzen en hengsten binnen met daarop vele genodigden. Vanaf de kade was het een schitterend gezicht. Na gezang van het Scheldeloodsenkoor volgden de toespraken van mevrouw Kool-Blokland en mevrouw Peijs. Vervolgens sprak de voorzitter van de Stichting Behoud Hoogaars, Ria Geluk, een dankwoord en konden de werf en de schepen worden bezichtigd. Zaterdag 9 juni was de werf open voor het publiek. Zo'n tweeduizend personen hebben de werf bezocht. Er was muziek, er werden garnalen gepeld, er waren demonstraties en er was de mogelijkheid om een stukje mee te varen op een hoogaars. De werf is eigendom van de gemeente Middelburg. De Stichting Historische Scheepswerf C.A. Meerman is de beheerder van de werf en de Stichting Behoud Hoogaars de gebruiker. Zeeland en Arnemuiden zijn met deze historische werf een mooi, maritiem en werkend rijksmonument en een attractie rijker. Openingstijden Historische Scheepswerf C.A. Meerman: april t/m oktober op woensdag en zaterdag van 13.00-17.00 uur; groepen op afspraak. Zuidwal 63, Arnemuiden 0118-410045 www.werfarnemuiden.nl Zeeuws

Zeeuws Erfgoed | 2007 | | pagina 3