Nieuwe lichting ROP-leerlingen! Restauratieopleiding in trek bij jongeren Stand van zaken opleidingsprojecten ROP Zuid-West Restauratie Opleidingsprojecten Zeeland In de vorige uitgave van Zeeuws Erfgoed konden wij vol trots de eerste diploma-uitreiking vermelden, nu kunnen wij constateren dat de opleiding in de restauratie haar plek heeft gevonden. Op het ROC Zeeland zijn op dit moment acht leerlingen in opleiding voor restauratie- timmerkracht en zes leerlingen zijn in de oriëntatiefase. Zwartenhoekse Zeesluis, Westdorpe Opdrachtgever: Waterschap Zeeuws-Vlaanderen Aannemer: Leenhouts uit Sluis De restauratie is eindelijk van start gegaan (zie pagina 5). De sluis zal na restauratie meer dan ooit zichtbaar worden in het landschap en worden opgenomen in fiets- en wandelroutes. Historische boerderij, 's-Heer Abtskerke^ Opdrachtgever: Stichting Het Zeeuwse Landschap Aannemer: Van de Linde uit Goes Dit project is eind 2007 gestart, de historische boerderij zal als eerste gerestaureerd worden, waarna de stallen weer in de oorspronkelijke staat teruggebracht gaan worden. Heilige Corneliuskerk, Lamswaarde Opdrachtgever: kerkbestuur Aannemer: De Bonth van Hulten uit Nieuwkuijk Bij kerken gaat het vaak om grote kostbare restauraties en bij deze Heilige Corneliuskerk is dat niet anders. Wat voor de opleiding in de restauratie belangrijk is, is diversiteit aan werkzaamheden. Op dit project wordt er gerouleerd met de leerlingen timmeren en metselen zodat ze niet alleen ervaring kunnen opdoen in de diverse onderdelen maar ook op een groot project als deze kerk kunnen werken. Oude gymlokaal, Middelburg Opdrachtgever: Gemeentelijk vastgoed b.v. Middelburg Aannemer: Van de Linde uit Goes Het oude gymlokaal aan het Sasterrein zit momenteel in de afwerkingfase en zal, als het gereed is, worden gebruikt als kantoor. Gistpoortcomplex, Middelburg Opdrachtgever: Provincie Zeeland Aannemer: Leenhouts uit Sluis De grote uitdaging bij dit project is het geschikt maken van dit historische (Abdij)complex voor een kantoor functie ten behoeve van de Provincie Zeeland. Er bestaat een duidelijk spanningsveld tussen de programmatische eisen van de nieuwe functie en de wens om de monumentale uitstraling zoveel mogelijk te behouden. Met name bij een dergelijke complexe opgave treden veel onvoorziene situaties op die extra tijd kosten, maar wel op een goede manier uitgevoerd moeten worden. Bellamypark 19, Vlissingen Opdrachtgever: de heer W.A.H. van Gessel Aannemer: Bouwgroep Peters uit Middelburg Een voormalig museum in een historisch pand dat weer omgevormd wordt naar een woonhuis vergt natuurlijk wel het nodige van de architect en aannemer. Dankzij de ervaring van uitvoerder en vakmensen en het gebruik van oude materialen en constructies lijkt het mogelijk het monument zijn waardigheid te laten behouden. Seisstraat 14, Middelburg Opdrachtgever: mevrouw M.E. Ludekuse Aannemer: Bouwbedrijf Kambier uit Koudekerke Het woonhuis moest dringend gerestaureerd worden om het geschikt te maken en te houden voor bewoning. De werken bestonden uit het herstellen van dakconstructies, vloeren en balklagen. Bij deze restauraties is het belangrijk om goed te isoleren en te ventileren, wil men een goed binnenklimaat kunnen creëren. Annahoeve, Schore Opdrachtgever: Dhr. R. Aarts Aannemer: Nonnekes uit Goes Nu de Zeeuwse schuur en de bijgebouwen zijn gerestaureerd, worden de schuiframen van de woning vervangen in de oude stijl. Zeeuws Erfgoed 7 maart 2008/01 Monumentenzorg

Zeeuws Erfgoed | 2008 | | pagina 7