1van Walcheren en Cultuureducatiedag 4 juni Promotie filmpje Vrijdag 11 april is 'Schatverhalen van Walcheren' gepresenteerd in het Zeeuws maritiem muZEEum te Vlissingen. Burgemeester Van der Zwaag van Veere lanceerde samen met kunstenaar Wim Hofman en twee kinderen het project, door de website www.schatverhalen.nl 'de lucht in te sturen'. Een nieuw en uniek samenwerkingsproject van de Walcherse musea en archieven. Het project is een initiatief van museum het Polderhuis Westkapelle, het maritiem muZEEum Vlissingen en de Innovatie Coöperatie van de Rabobank Walcheren/Noord-Beveland. Doel van het project is om zoveel mogelijk kinderen (toeristen en basis schoolleerlingen van de groepen 4 t/m 7 en hun ouders) te stimuleren een bezoek te brengen aan de culturele instellingen op Walcheren. En hen te laten kennismaken met het cultureel erfgoed, de 'schatten' die zich in deze musea en archieven bevinden. Elke deelnemende instelling heeft in het project een schat met een eigen verhaal. Elk verhaal speelt zich af in een andere historische periode vanaf de tijd van 'Jagers en boeren' tot heden. De 'rode draad' wordt gevormd door de avonturen in een reeks stripverhalen van de kinderen Mo en Maatje. Zij beleven in elke periode nieuwe avonturen. Als beeldmerk van het project wordt het figuurtje 'Wullum' gebruikt. Wullum is speciaal voor dit project ontworpen door de Vlissingse kunstenaar Wim Hofman. Wullum duikt overal in de stripverhalen op verschillende plekken op. Op de website wijst Wullum kinderen, ouders en leerkrachten de weg. Op de site zijn ook voorleesverhalen te lezen van kinderboekenschrijver John Brosens. In plaats van een folder, komt er drie keer een Schatverhalenkrant uit, met verhalen, spelletjes, puzzeltjes en de adressen van de bezoekplekken. De krant is te verkrijgen op alle bezoekplekken en bij de VVV's en wordt verspreid via het onderwijs. De eerste musea die met het project aan de slag gaan zijn: het muZEEum te Vlissingen, het Polderhuis te Westkapelle, het Marie Tak van Poortvliet te Domburg en de Schotse Huizen en de Vierschaar te Veere. Dit jaar is de derde Onderwijsdag Cultuureducatie primair onderwijs gehouden in Goes. Als thema voor deze dag is gekozen voor 'Erfgoededucatie'. De dag is gecombineerd met het landelijke evenement rondom de Canon, 'de Canonkaravaan'. Doel van de Canonkaravaan is het onderwijs te informeren over het gebruik van de landelijke Canon in de geschiedenislessen en ideeën aan te dragen voor lokale vertalingen van de Canon. Men kon kennisnemen van de Zeeuwse invulling van de Canon voor het primair onderwijs: 'Vensters op Zeeuws Erfgoed' in de Erfgoedmobiel. U kunt het verslag van deze Cultuureducatiedag vanaf juli downloaden via www.scez.nl. Wilt u meer informatie over het zelf aan de slag gaan met 'Vensters op Zeeuws erfgoed', dan kunt u contact opnemen met jm.pootjes@scez.nl. Welke keizer staat er op deze Romeinse de Erfgoedmobiel. mames in Studenten Media Entertainment Management van Hogeschool INHOLLAND Rotterdam hebben als opdracht voor hun leerwerkbureau 'Watt Worx' een promotiefilmpje opgenomen over het werken met de Erfgoedmobiel. De studenten waren zeer enthousiast over het product en bedachten de originele tekst voor de promotiekaart en het filmpje: 'Maak van geschiedenis. een Xperience'. De film werd opgenomen met in de hoofdrol de leerlingen van twee groepen 6 van de Algemene Basisschool te Middelburg. Op het filmpje is een impressie te zien van hoe er met de Erfgoedmobiel gewerkt kan worden en hoe leerlingen dat ervaren. Het filmpje is te bekijken op YouTube Erfgoedmobiel en via de website van de SCEZ. Zeeuws Erfgoed 16 juni 2008/02 ERFGOEDEDUCATIE

Zeeuws Erfgoed | 2008 | | pagina 16