JSEA Goede start Zeeuws museumseizoen ZeelandMuseumland.nl Meer bezoekers dan tijdens Museumweekend 2007 Het Nationaal Museumweekend is voor veel musea in Zeeland tevens de start van een nieuw museumseizoen. Op 5 en 6 april waren 35 musea in Zeeland geopend. Er werden speciale activiteiten georganiseerd onder het landelijke motto 'De Kunst van de Waarheid' en dat leverde in de meeste musea gezellige drukte op. ONTDEK OEZEhUWSE ZIEL J.P.B. Zuurdeeg, schrijver van 'Kerken op Tholen en Sint-Philipsland* (opnieuw verschenen in 2008, Jaar van het Religieus Erfgoed) bij de voormalige klok van de kerk van Sint-Annaland. Dit jaar zijn meer bezoekers op het Museumweekend afgekomen dan vorig jaar. In totaal hebben meer dan 6.500 mensen een museum in Zeeland bezocht. Echte pieken zaten bij het Zeeuws Museum (circa 1.500 bezoekers), het Historisch Museum De Bevelanden (725 bezoekers) en het Maritiem Museum in Zierikzee (meer dan 500 bezoekers). Om bij het thema 'De Kunst van de Waarheid' aan te sluiten stelden dertien musea een Waarheidsquiz samen. Bezoekers moesten antwoord geven op stellingen met 'waar' of 'niet waar'. Dat vergde een kritische blik op de aangeboden teksten. Honderden mensen hebben een quiz ingeleverd in één van de deelnemende musea. Die stelden voor de winnaars aantrekkelijke prijzen beschikbaar, variërend van een dvd, boek, gezelschapsspel of Museumkaart. Eén van de musea waar met het Museumweekend een nieuw seizoen van start ging was het jubilerende (35 jaar bestaande) Streekmuseum De Meestoof. Dit museum in Sint-Annaland bood twee nieuwe tentoonstellingen: één over de normaalschool en één over religieus erfgoed op Tholen. De vrienden van het museum zongen bij deze gelegenheid een speciaal lied op de melodie van 'De klok van Arnemuiden'. In dit geval bleek de klok afkomstig van de NH Kerk te Sint-Annaland. De vrienden van Streekmuseum De Meestoof zingen een lied voor het jubilerende museum. Meerdere musea gingen in het Museumweekend speciaal in op het jaarthema 'Religieus Erfgoed'. Vanuit Historisch Museum De Bevelanden werd een show van religieuze aspecten in Zeeuwse streekdrachten (zoals bij geboorte, huwelijk en overlijden) gebracht in de Grote Kerk van Goes. Ook in het museum zijn enkele wisseltentoonstel lingen opgezet binnen het Jaar van het Religieus Erfgoed, onder de titel 'De Kerk in het midden'. Zeeuwse streekdrachten in de Grote Kerk van Goes. Ook in Museum De Burghse Schoole was het constant druk. Er waren opvallend veel opa's en oma's met kleinkinderen. Bij de Museumhaven Zeeland in Zierikzee was een bezoekster zo enthousiast dat ze zich aanmeldde als suppoost. In Museum De Schotse Huizen in Veere toonden vele honderden mensen belangstelling voor de nieuw ingerichte tentoonstelling over handel met Schotland. Al met al vormde het Museumweekend een veelbelovende start voor een nieuw seizoen. Met het Museumweekend startte ook een campagne voor de nieuwe website ZeelandMuseumland.nl. Op deze website is informatie te verkrij gen over alle 45 musea van Zeeland: van hun 300 collecties en 350.000 voorwerpen tot aan een overzicht van actuele tentoonstellingen. De slogan waarmee de promotie voor de web site van start ging luidde: 'Ontdek de Zeeuwse Ziel'. De website is vanaf 21 juni online. Zeeuws Erfgoed 9 juni 2008/02 MUSEA

Zeeuws Erfgoed | 2008 | | pagina 9