Ontdek de Zeeuwse ziel Zeeuwse MuseumNa|8 o o 'eeuwse musea op één website 's Avonds een museum bezoeken Harry van Waveren ontsteekt Zeeuwse ziel' (foto Fir den Hoedt). Met het ontsteken van de vlam van de Zeeuwse ziel lanceerde gedeputeerde Harry van Waveren op 21 juni in Museum De Schotse Huizen in Veere de website ZeelandMuseumland.nl. Gelijk met de start van de zomer heeft Zeeland sindsdien een unieke website, waarop met tekst, foto's en filmpjes informatie over ruim 45 Zeeuwse musea wordt aangeboden. Die laat zien wat de Zeeuwen bindt: wat hen raakt, wat ze koes teren en wat ze vrezen. De website is een initiatief van de Vereniging Zeeuwse Musea en werd grotendeels betaald door de Provincie Zeeland. De site is gemaakt door Studio Haak Visser in Middelburg. De makers gingen de musea één voor één af en hebben geprobeerd vooral het karakter van ieder museum weer te geven. Tekstschrijfster Fifi Visser: "De verschillen tussen de musea in Zeeland zijn groot: je hebt eigentijds ingerichte professionele musea, maar ook veel met liefde opgebouwde particuliere verzamelingen - en alles wat daar tussen zit. We hebben geprobeerd om deze verschillende karakters in de foto's en de teksten naar voren te laten komen." Fifi Visser en Gijs Haak hebben bij ieder museum een kort filmpje opgenomen. Hierin belicht iemand van het museum (de conservator of één van de vele vrijwilligers) in ongeveer één minuut het verhaal achter één object. Deze verhalen brengen de objecten op een bijzondere manier tot leven. Ook toont de website een Top 100 van de circa 350.000 voorwerpen die in de Zeeuwse musea bewaard worden. De SCEZ stelde deze Top 100 eerder samen naar aanleiding van het Museum Inventarisatie Project (MusIP). Speciale vermelding verdient het onderdeel 'Sporen door Zeeland', waarin publiek aan de hand van bepaalde thema's zelf een spoor langs musea door de provincie kan trekken. Gedeputeerde Harry van Waveren: "Wij zijn hier erg trots op. Het is een geweldig mooie website geworden waarop je snel kunt zien welke musea er in de buurt zijn. Ik ben ervan overtuigd dat zowel Zeeuwen als toeristen de site vaak gaan gebruiken." Na een succesvolle eerste editie op 22 juni 2007 Kom op vrijdagavond 17 oktober wordt ook dit jaar weer een Zeeuwsbrede naar één van de deelnemende musea en laat MuseumNa|8 georganiseerd. Ditmaal is gekozen u verrassen! Kijk voor het programma op voor vrijdagavond 17 oktober tijdens de herfst- www.zeelandmuseumland.nlof vakantie en tevens Week van de Geschiedenis. WWW. SC6Z. til. Gedurende deze speciale avondopenstelling kunt u deelnemen aan activiteiten rondom het thema Lous Coppoolse 'Verhalen van Zeeland'. In de musea komen die ontsteekt in Museum avond de waargebeurde verhalen over de Het Land van Axel de geschiedenis van Zeeland tot leven. nachtkaars ter gelegenheid van de opening in 2007. Het programma start om acht uur 's avonds met speciale kinderactiviteiten. Van lieverlee nemen de verhalenvertellers het estafettestokje over, gevolgd door muzikanten. Onder het genot van een hapje en een drankje loopt het programma zo door tot na middernacht. Om een voorbeeld te noemen: het Fruitteeltmuseum in Kapelle organiseert een wijnavond vol met smakelijk fruit. Daarna volgt een workshop over het zelf bereiden van vruchten wijnen onder leiding van Wijnmakersgilde 'Luctor et Fermento'. Na afloop neemt u het zelfgemaakte sap mee naar huis. U kunt diverse wijnen proeven en keuren. De winnaar van de quiz gaat zelfs met vijf liter wijn naar huis. Zeeuws Erfgoed 12 september 2008/03 Musea Muziek in het Fruitteeltmuseum in f Verhalen in Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland.

Zeeuws Erfgoed | 2008 | | pagina 12