Themajaar nu al groot succes in Zeeland /ffifst OvSBfonds Evenementen en activiteiten aan het einde van het jaar 2008 Daar van het i [Religieus Erfgoed Qlfett In het vorige nummer van Zeeuws Erfgoed werd al bericht over de opening van '2008 Jaar van het Religieus Erfgoed in Zeeland'. Op 16 mei verrichtte de gedeputeerde voor cultuur Harry van Waveren in de Sint-Willibrordusbasiliek van Hulst de opening. Hiermee werd de officiële aftrap gegeven voor een keur aan activiteiten die tot en met december Zeeland in de ban van het religieus erfgoed zullen houden. Gezien het succes van de evenementen die in de periode mei tot en met september plaatsvonden, kan het Jaar van het Religieus Erfgoed in Zeeland nu al een succes worden genoemd. Het Jaar is zelfs grensoverschrijdend geworden doordat Museum Sincfala in Knokke-Heist (B) in aansluiting hierop van 22 juni tot 11 november de tentoonstelling 'In hemelsnaam' over religieuze volkskunst in de Zwinstreek heeft ingericht. Zegening van het beeld van Sint-Bonifacius door Paul Verbeek, deken van Zeeland. de eerste druppels vielen werd de processie besloten met het Lof (een rk-gebedsdienst) in de overvolle Sint-Bonifaciuskerk. Tot slot werd in de kerkentuin het beeld van de Heilige Bonifacius onthuld en gewijd. Inmiddels worden er in Kwadendamme al plannen gemaakt om volgend jaar wederom een Sacraments processie te houden. Van Zeeuwen in streekdracht tot een exotisch gekleed korps uit het 'Regimentder Pauselijke Zouaven allerlei groepen namen deel aan de processie in Kwadendamme op 25 mei. Sacramentsprocessie van Kwadendamme Op zondag 25 mei vond in Kwadendamme voor het eerst sinds de jaren vijftig van de twintigste eeuw een Sacramentsprocessie plaats. Deze processie werd voorafgegaan door een eucharistieviering op een historische locatie in de voormalige kerkhoeve aan de Kaneelpolderdijk. Deze boerderij diende tussen 1600 en 1800 als katholieke schuilkerk. De viering werd door 650 mensen bijgewoond. Hoewel het weer die dag rond uit slecht was bleef het gedurende de gehele processie droog, wat een klein wonder mag heten. De lucht klaarde op en de zon brak zelfs door toen de processie vanuit de hoeve, over de dijken, naar de Sint-Bonifaciuskerk in het dorp trok. Tijdens de processie werd de monstrans, waarin de heilige hostie wordt getoond, gedragen door Paul Verbeek, de Deken van Zeeland. In de meer dan zevenhonderd personen tellende processie liepen de drie kerkkoren van Kwadendamme, waaronder een kinder koor, mee. Het historische karakter van de processie werd benadrukt door de aanwezigheid van de prachtige Bevelandse parochievaandels, de klederdrachtgroep Mooi Zeeland in katholieke streekdracht en een vertegen woordiging van de Zouaven uit Oudenbosch. Ook buitenlandse bedevaartsorganisaties maakten deel van de processie uit. Verder liepen leerlingen van de katholieke lagere school uit Kwadendamme mee die dit jaar hun communie gaan doen of die gevormd zijn. Terwijl buiten Provincie Zeeland Prins ffembard Cultuurfonds Zeeuws ErfgOed 3 september 2008/03 JAARTHEMA

Zeeuws Erfgoed | 2008 | | pagina 3