Evacuatieoefening museaal erfgoed in Vlissingen Zeeuws Erfgoeddebat Felicitatie Op vrijdagavond 10 oktober organiseerden Scoop en SCEZ in de historische kerk van Oost-Souburg het eerste Zeeuws Erfgoeddebat. Dit was tevens de start van de Week van de Geschiedenis in Zeeland. Samen met de gastsprekers Jos de Haan en Tom Bade debatteerden de aanwezige vertegenwoordigers van erfgoedorganisaties, toeristisch bedrijfsleven en over heden over de vraag of erfgoed leeft en of erfgoed loont. Bij het eerste deel van de vraag (de leefbaar heid) waren al positieve cijfers bekend uit het onder zoeksrapport De zichtbaarheid van cultureel erfgoed in Zeeland (Scoop 2007). Conclusie van de interessante en geanimeerde debatavond op 10 oktober was: Erfgoed leeft inderdaad en kan lonen. Een verslag van deze avond en de presentatie van de gastsprekers zijn te vinden op www.scez.nl. Het twee de Zeeuws Erfgoeddebat zal plaatsvinden op dinsdag avond 24 november 2009, wederom in de histori sche kerk van Oost-Souburg. De SCEZ feliciteert het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk met de Week van de Geschiedenisprijs 2008 voor het project 'Het verhaal van een grote ramp - grootouders vertellen aan kleinkinderen'. De dertien vertellingen zijn gefilmd en gebundeld op dvd. Deze is beschikbaar voor het onderwijs, maar ook los te koop. Zie www.watersnoodmuseum.nl. Het inpakken van 'Michiel ldgeschilderd door de Koerdische kunstenaar en suppoost Mohammed Arachia. 27 oktober was dag 'T -5' voor de storm aangebroken, vijf dagen voor de komst van het water. Samen met de Veiligheidsregio Zeeland, de SCEZ en de brandweer oefende het Zeeuws maritiem muZEEum te Vlissingen een evacuatie van museumobjecten. Deze reddingsactie voor cultureel erfgoed maakte deel uit van de landelijke hoogwatertraining 'Waterproef' en was de primeur voor Nederland. Een VOC-kist werd van het kwetsbare Lampsinshuis naar het naburige veilige museumpand vervoerd, en een aantal schilderijen ging met een zeecontainer naar de COVRA in Borssele. Dit alles bij een fictieve orkaan en een dreigende waterstand van 4,5 meter. In realiteit bleek het een stra lend zonnige herfstdag. Onder het oog van de camera laden medewerkers van het Zeeuws maritiem muZEEum de container met museumobjecten vol. Zeeuws Erfgoed 22 december 2008/04 Musea

Zeeuws Erfgoed | 2008 | | pagina 22