De Kerk als Podium Landelijke Slotmanifestatie In een volle Nieuwe Kerk blikt Leo Adriaanse, projectleider '2008Jaar van het Religieus Erfgoed in Zeeland*, met van vier deelnemende organisaties terug op het Jaar en kijkt vooruit naar de toekomst. Nadat gevangenispredikant André Verwijs zijn verhaal, het 49teverhaal uit het boek 'zevenxzeven' heeft verteld, neemt Annebeth Evertsz, voorzitter van de commissie Welzijn van Provinciale Staten van Zeeland, het eerste exemplaar in ontvangst (foto Mechteld JOnen). Nadat Karla Peijs, commissaris van de koningin in Zeeland, het eerste kaarsje heeft aangestoken, leidden leerlingen van de Vrije School Zeeland met het zingen van het lied van Santa Lucia de genodigden van de Slotmanifestatie naar het Abdijplein waar de lichtshow plaatsvond. Het Amsterdams Synagogaal Koor onder leiding van Ilia Belianko brengt melodieën vol van geloof, liefde en verlangen ten gehore (foto Mechteld Jansen) De drie winnaars van de VSB-prijs 'Erfgoed op eigen benen samen met juryvoorzitter (De Rijdende Rechter) Frank Visser en Erika Happe, project adviseur Kunst Cultuur van het VSBfonds (foto Ruben Oreel). Ronald Plasterk, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen, reageert middels een videoboodschap op het zojuist gepresenteerde 'Strategisch Plan voor het Religieus Erfgoed*. af met een spectaculaire Lichtshow op het Abdijplein odschap "Geef religieus erfgoed toekomst" in de lucht werd geschreven. 1 waar miitf/tn Algemeen

Zeeuws Erfgoed | 2009 | | pagina 12