William Voet, projectleider bij Bouwgroep Peters en leerlingcoördinator Interview "ROP Zeeland is een goede zaak. Het is een stimulans voor leerlingen die interesse hebben voor het restauratievak" William, wat doet een projectleider zoal? "Binnen Bouwgroep Peters zijn de projecten verdeeld tussen nieuwbouw en restauratie. Ik ben projectleider voor de restauratieprojecten. Ik heb contact met veel vaste klanten die met vragen en/of problemen bij mij terecht kunnen. Aan mij de taak om dan met oplossingen te komen. Samen met de werkvoorbereiders en uitvoerders worden de lopende projecten aangestuurd. Met de calculator bekijk ik de prijsopgaven voor specifieke projecten. Ook zorg ik voor de aannemers overeenkomsten, contracten en dergelijke. Een hele afwisselende baan dus." Ik begrijp dat je ook nog leerlingcoördinator bent, wat houdt dat precies in? "Er zijn ongeveer tien leerlingen en stagiaires die een plek moeten hebben om ervaring op te doen. Deze plekken probeer ik te regelen. Ook heb ik contact met de begeleiding van de BOZ (Bouwopleiding Zeeland). Voordat ik een leerling of stagiairs ergens plaats, wil ik altijd eerst een kennismakingsgesprek. Zo kan ik een beetje inschatten met wat voor leerlingen ik te maken heb. Af en toe zitten er ook vrouwelijke leerlingen tussen, dat is toch altijd wel een beetje apart maar erg leuk." Bouwgroep Peters heeft altijd veel leerlingen opgeleid. Is het moeilijk goede leerlingen te vinden die opgeleid willen worden in het restauratievak? "Het vinden van goede leerlingen is vaak een kwestie van geluk. Soms krijg je iemand die al bij een collega bouwbedrijf bezig is geweest en zich verder wil specialiseren in restauraties. Dat is leuk, want deze leerlingen zijn echt gemotiveerd. Meestal is het een beetje afwachten en ligt het vaak aan de instellingen van de leerlingen. Een goede interne begeleiding zorgt wel voor een betere motivatie." Naast restauratie doen jullie ook veel nieuwbouw. Kun je enkele bijzondere nieuwbouwprojecten noemen? "Wooncomplex De Hooge Duyn in Domburg was een mooi project om te doen. Aan de jachthaven en het Veerse meer is medio 2008 het appartementencomplex Residence l'Orange Arnemuiden gerealiseerd. Op dit moment zijn we bezig met de uitvoering van een appartementencomplex op Hof ter Veste in Middelburg en met Hotel Kamperduin in Kamperland. Bij alle projecten is wel iets bijzonders te noemen: de architectuur, de uitdaging om met een beperkte ruimte toch iets moois te verwezenlijken, de locatie, noem maar op. Een overzicht van onze projecten zowel is te zien op www.bouwgroep-peters.nl. De restauratie van het Badpaviljoen in Domburg was natuurlijk heel bijzonder. Zijn hier nog leerlingen opgeleid? "Daar hebben inderdaad een aantal leerlingen aan meegewerkt. Zowel in het restauratie- als het nieuw- bouwgedeelte." Wat vind je van het ROP dat in Zeeland sinds januari 2006 van start is gegaan? "Ik vind dat een zeer goede zaak. Het is een stimulans voor leerlingen die in het restauratievak geïnteresseerd zijn. De opleiding bestond al wel langer, maar door gebrek aan begeleiding en promotie van de opleiding waren er geen leerlingen. Door de komst van het ROP is er meer structuur in de opleiding gekomen. De coördinator van het ROP speelt een belangrijke rol in het benaderen van leerlingen en opdrachtgevers. Wel ben ik bang dat zodra de subsidie voor het ROP wegvalt, het opleidingsproject meer bij de werkgevers terecht gaat komen. Dit zorgt voor extra werkzaamheden." Noot: Deze zorgen zijn inmiddels ongegrond. De overheid verstrekt de genoemde subsidie ook in 2009. Daarna zal het ROP structureel worden opgenomen in de onderwijs- Zeeuws Erfgoed 16 maart 2009/01 MONUMENTENZORG

Zeeuws Erfgoed | 2009 | | pagina 16