9 eerlingen enthousiasmeren, r« Restauratieleerung informeren en diplomeren Monurtentenzur' Op 10 december 2008 kregen in de Adbij van Middelburg vijf leerlingen het diploma restauratie- tieeerkracht uitgereikt. Gastheer was Jan Lonink, voorzitter van de Stichting ROP Zuid-West en in het dagelijks leven burgemeester van Terneuzen. Jan Lonink benadrukte de noodzaak van het opleiden in de restauratie om ook in de toekomst op een goede manier restauraties te kunnen uitvoeren. André Jasperse, directeur van Bouwbedrijf Kambier, sprak de gediplo meerden toe namens Bouwend Zeeland en onderstreepte eveneens het belang van een goede opleiding. Die maakt dat zijn medewerkers breder inzetbaar binnen het bedrijf, maar ook op de arbeidsmarkt. Vervolgens reikte Wim Scholten, directeur van de SCEZ, de diploma's uit. Als cadeau kregen de gediplomeerden het boek Monumenten in Nederland - editie Zeeland overhandigd. Evenals vorig jaar maakte Wim Schinkel, docent restauratie van het ROC Zeeland, van de gelegenheid gebruik om afscheid te nemen van zijn leerlingen. Na de uitreiking was er gelegenheid voor een hapje en een drankje. Het betrof hier overigens alleen restauratie- timmerkracht leerlingen; allround metselaars hebben het diploma ontvangen tijdens de reguliere diploma uitreiking op het ROC. Gastles Een van de taken van de ROP-coördinator is het organiseren van gastlessen en excursies. Op 17 december zijn de leerlingen naar het samenwerkingsverband SSPB in Middelharnis geweest voor een gastles, samen met restauratieleerlingen uit Zuid-Holland. De gastles werd verzorgd door architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft en Bouwgroep Peters. Na de lunch kregen de leerlingen onder leiding van een gids een rondleiding in het historische plaatsje Goedereede. Projecten Er wordt nog steeds hard gewerkt aan de restauratie en renovatie van de panden aan de Nieuwendijk te Vlissingen (Bouwgroep Peters), de stallen bij een historische boerderij in 's-Heer Abtskerke (Bouwbedrijf van de Linde), de Zwartenhoekse Zeesluis te Westdorpe (Leenhouts Aannemingsbedrijf), de toren van de NH Kerk in Cadzand (Group Monument) en de NH Kerk in Retranchement (Bouwbedrijf van de Linde). Gastles verzorgd door A rchitectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft en Bouwgroep Peters. ROP Zuid-West Restauratie Opleidingsprojecten Zeeland Zeeuws Erfgoed 17 december 2008/04 Monumentenzorg

Zeeuws Erfgoed | 2009 | | pagina 17