Vijf certificaten 'Geregistreerd Museum' uitgereikt Het afgelopen jaar zijn vijf Zeeuwse musea begeleid bij hun aanmelding voor het Nederlands Museumregister. Drie van de vijf musea kregen van de landelijke adviescommissie gelijk de a anbeveling voor opname in het Museumregister. De andere twee zijn na het aanleveren van wat extra gegevens ook erkend. Zeeland heeft er dus vijf musea bij die het certificaat 'Geregistreerd Museum' mogen dragen. Het gaat om: de Gemeentelijke Musea Zierikzee, Stad huismuseum De Vierschaar in Veere, Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg, Het Bolwerk - Museum voor de Staats-Spaanse Linies in IJzendijke en het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Deze musea hebben de laatste jaren hard gewerkt om aan alle negen basiseisen van het kwaliteitskeurmerk te voldoen. Namens de SCEZ en de Vereniging van Zeeuwse Musea: van harte gefeliciteerd met deze officiële erkenning. In totaal zijn er 389 musea opgenomen in het Nederlands Museumregister, waaronder 14 Zeeuwse musea: Zeeuws maritiem muZEEum, Vlissingen (21 juni 2001, herijkt 6 oktober 2006) Stoomtrein Goes-Borsele, Goes (10 januari 2002, herijkt 10 maart 2008) Streekmuseum Het Land van Axel (22 september 2004) Museum De Schotse Huizen, Veere (22 september 2004) Gemeentelijk Archeologisch Museum Aardenburg (22 september 2004) Fruitteeltmuseum Kapelle, Kapelle (22 september 2004) Streek- en Landbouwmuseum Schouwen-Duiveland, Dreischor (22 september 2004) Streekmuseum De Meestoof, Sint-Annaland (6 juli 2005) Terra Maris - museum voor natuur en landschap, Oostkapelle (9 november 2007) Gemeentelijke Musea Zierikzee (16 december 2008) Stadhuismuseum De Vierschaar, Veere (16 december 2008) Marie Tak van Poortvliet Museum, Domburg (16 december 2008) Het Bolwerk - Museum voor de Staats-Spaanse Linies, IJzendijke (16 januari 2009) Watersnoodmuseum, Ouwerkerk (16 januari 2009) Musea die zich willen aanmelden voor het museumregister kunnen terecht bij: Janneke de Wit, adviseur musea, 0118-670886, j.de.wit@scez.nl. Wat maakt de status van 'Geregistreerd Museum zo belangrijk voor deze musea? De erkenning kan als argument dienen om subsidiegevers, fondsen en sponsors te overtuigen van de noodzaak van financiële ondersteuning. Het keurmerk schept vertrouwen tegenover derden omdat het museum heeft aangetoond dat het zijn verantwoordelijkheid als beheerder van het cultureel erfgoed serieus neemt. Geregistreerde musea weten wat zij aan elkaar hebben en wat zij voor elkaar kunnen betekenen. Op die manier worden de onderlinge samenwerking en het bruikleen- verkeer gestimuleerd. Er zijn instellingen en organisaties die als voorwaarde hebben dat zij alleen collectiestukken uitlenen aan geregistreerde musea. Voor Museum Het Bolwerk een reden om weer eens contact op te nemen met het Legermuseum in Delft. Collectiebeheerders weten dat een geregistreerd museum op verantwoorde wijze met collectiestukken zal omgaan. Een bruikleen of schenking zal dan eenvoudiger te realiseren zijn. Ook bezoekers mogen verwachten dat geregistreerde musea beschikken over een aantal basisvoorzieningen voor het publiek. Zeeuws Erfgoed 20 maart 2009/01 Musea

Zeeuws Erfgoed | 2009 | | pagina 20